1/10
Kompostování ve městě? Nic není nemožné!

Kompostování ve městě? Nic není nemožné!

1. října 2017 v 17.00, Služby, Zahrada

Sponzorované odkazy

Bydlíte li v Praze, můžete kompostovat i ve městě. Jak je to možné? Akce zaměřená na kompostování ve městě má redukovat odpad a naučit obyvatele zacházet s bioodpadem.

A tak lidé bydlící v hlavním městě mohou žádat o zapůjčení kompostérů na využití rostlinného odpadu. Praha nabízí celkem 1750 kompostérů, některé o objemu 1000 litrů a menší část o objemu 2000 litrů. A není to první akce, protože město již jednou lidem rozdala zhruba 800 kompostérů a zároveň předala kompostéry cca 40 základním školám, kde vyučující do výuky začlenili téma přeměny bioodpadu na kompost.

Město nyní žádá vyjádření od Státního fondu životního prostředí, přičemž bude li stanovisko kladné, Praha začne soutěžit dodavatele kompostérů. Po vývěru bude reálné vyzvednutí kompostérů možné zhruba v půli roku 2018 a to proti podpisu smlouvy. Zapůjčení kompostéru je na pět let a po uplynutí této doby je město věnuje.

Jak žádat?

Žádat lze na webových stránkách odpadového centra, kde je k dispozici online formulář i vysvětlení k věci spolu s kontakty.

K žádosti je nutno splňovat podmínky, kterými je

  • oplocené umístění kompostéru
  • vždy oznámit poničení kompostéru
  • umožnit kontroly kompostéru pracovníky města

Pokud se nápad uchytí v hlavním městě, lze očekávat rozšíření do dalších měst. Dnes mohou lidé rostlinný odpad odevzdávat ve sběrných dvorech, do velkoobjemových kontejnerů a někde i do kompostáren.

Další informace

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality