29/11
Bydlete harmonicky a domácky: bez obalu!

Bydlete harmonicky a domácky: bez obalu!

29. listopadu 2017 v 00.00, Služby, Zahrada

Sponzorované odkazy

Průměrná česká čtyřčlenná rodina vyprodukuje 1,2 tuny odpadu ročně, když převážnou část tvoří potravinové obaly. Jak mít příbytek prima, osobitý a přitom nezahlcený nejrůznějšími obaly, krabicemi, platovými sáčky a nádobami? Zkuste nakupování bez obalu!

K tomu to trendu se v současnosti hlásí stále více Čechů. Je to novodobý boom životního stylu bez obalů, jehož filozofií je produkovat co nejméně odpadu. Mimo efektivní recyklace odpadu přímo doma, kromě jiného i nákupem bezobalových potravin.

Bezobalové obchody

A lze to stále lépe, jelikož v Česku se rozrůstá síť bezobalových obchodů, které již najdete téměř v každém větším městě. Mimoto se v Praze 9.9.2017 otevřel první farmářský trh, kde je možné nakoupit do vlastních nádob nebo obalů. pilotní projekt farmářského trhu s minimem obalů se koná pravidelně v Praze 7 na Řezáčově náměstí zvaném Heřmaňák.

Bydlete harmonicky a domácky: bez obalu! (http://www.realitymag.cz)

Bezobalový farmářský trh

Tento první částečně bezobalový farmářský trh je první farmářský trh takového druhu v Česku a zároveň jde o první pravidelný farmářský trh pod širým nebem na území sedmé městské části.

Princip bezobalových nákupů je velmi prostý – lidé nakupují do vlastních nádob, látkových tašek či košíků, které používají stále dokola. Na Heřmaňáku zákazníci nenajdou žádné mikrotenové sáčky nebo igelitové tašky. Nakoupené zboží si mohou odnést ve vlastních obalech nebo na místě koupit recyklovatelné papírové tašky a na ovoce a zeleninu tak zvané frusacky – kompostovatelné sáčky na více použití.

Bydlete harmonicky a domácky: bez obalu! (http://www.realitymag.cz)

V provozu bude farmářský trh bez obalu do konce roku, v plánu už je ale jeho plynulé pokračování v roce 2018. Trh se koná od září 2017, vždy od 9 hodin do 15 hodin, v zimě od 10 hodin. Nyní je k mání ještě ve dnech 2. 12., 16. 12. a 30. 12. 2017.

Zdroj foto: Farmarsketrzis­te.cz; Archetyp, zapsaný spolek; Pixabay.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality