1/2
Správné osvětlení vašeho domova je důležité

Správné osvětlení vašeho domova je důležité

1. února 2018 v 00.00, Nové byty, Nové domy, Okna

Sponzorované odkazy

Jistě mi dáte za pravdu, že osvětlení ve vašem příbytku je důležitou a neodmyslitelnou součástí vašeho domova a bydlení. Bez něj by to prostě nešlo. Víte ale jak správně svítit a do které části domu či bytu je lepší úsporná a kam třeba halogenová žárovka?

Aktuálně je ideálním stavem mít v každé místností několikero typů osvětlení tak, abyste vždy viděli dobře a měli na tu či onu činnost vhodné světlo i po setmění. Tím úplným základem je vždy stropní svítidlo, a to buď přímo instalováno na strop, anebo zavěšené pod stropem, nahradit je mohou ale i bodovky. Toto svítidlo by mělo mít spíše teplé světelné záření v podobě úsporné zářivky, případně jsou dnes k mání i LED žárovky s teplým akcentem svítivosti.

Správné osvětlení vašeho domova je důležité (http://www.realitymag.cz)

Obývací prostor

Toto stropní osvětlení by měl mít každý pokoj, přičemž je příjemné a vhodné doplnit je několika dalšími svítily – stojacími lampami, stolními lampami a relaxačními osvětlením. V obývacím prostoru by těchto prvků svícení mělo být nejvíce. V těchto stojacích a stolních svítidlech je vhodné umístit úsporné zářivky, jež mají příkon cca sedm až deset wattů, v případě relaxačního osvětlení, a lampy ke sledování televize pak pět až sedm wattů.

Relaxačním světlem rozumíme především malé stolní lampy s keramickým, dřevěným, mozaikovým nebo barevným textilním stínidlem. Může jím být i solná lampa. Za vhodnou lampičku zapnutou u sledování televize pak je považována ideálně lampa k osvětlení zdi za televizí s LED světlem, anebo stojací lampa, jež propouští rozptýlené mírné světlo.

Správné osvětlení vašeho domova je důležité (http://www.realitymag.cz)

Kuchyně chce více

Kuchyně vyžaduje trochu více. K centrálnímu stropnímu světlu je zapotřebí osvětlit dobře všechny pracovní plochy ideálně LED svícením, halogen či zářivkou s bílým světlem. U jídelního koutku je nutné osvětlení nad stolem, a to vždy bílé barvy, aby bylo jídlo jasně identifikovatelné. Nahradit je mohou i bodovky, vše v podobě LED anebo úsporných zářivek.

Správné osvětlení vašeho domova je důležité (http://www.realitymag.cz)

V ložnici

Ložnice je jednoduchá – zde je zapotřebí stropní světlo teplé svítivosti v kombinaci se stolní lampou u postele s bílým světlem o síle cca 8 wattů, a případně příjemné relaxační světlo, usnadňující čas před usínáním. Třeba v podobě solné nebo podobné relax lampy.

Správné osvětlení vašeho domova je důležité (http://www.realitymag.cz)

U dětí

V dětském pokojíčku by dítka měla mít k dispozici stropní svítidlo s teplým světlem, lampičku u postele a případně lampu na psacím stole s bílým světlem (halogenovým, či LED), umístěným vždy u ruky, kterou dítě nepíše. U praváka na levé straně, u leváka na pravé straně stolu. Lampa u postele má plnit funkci čtecí lampičky čili je vhodné bílé světlo, třeba úsporná zářivka.

Správné osvětlení vašeho domova je důležité (http://www.realitymag.cz)

Další prostory v domě či bytě

Do haly a chodby postačí nízká svítivost s bílým světlem coby úsporné nebo LED žárovky. Části, kam se nechodí tak často, je dobré osvětlit halogenovými žárovkami (půda, sklep). Do koupelny a na toaletu se hodí rovněž bílé světlo, ale již s vyšší silou. Na toaletu je vhodná halogenka a do koupelny taktéž. Tam je nutno brát v potaz i umístění světel tak, aby se na ně nestříkala voda a obyvatelé domu či bytu byli chránění před úrazy elektrickým proudem. Umístění je ideální nad vchodem do koupelny a toalety.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality