11/2
Balkon: navýšené metry bydlení

Balkon: navýšené metry bydlení

11. února 2018 v 00.00, Nové byty, Stavba a rekonstrukce, Zahrada

Sponzorované odkazy

Bydlíte v bytě či domě a máte balkon? A víte, jak jej využít, aby pro vás byl další možností, jak navýšit prostory vašeho domova?

Balkon: navýšené metry bydlení (http://www.realitymag.cz)

Balkón v bytě či domě je vždy devizou, aktuálně více než kdy jindy. Kdysi prostor určený jen na uskladnění květin a sušení prádla, se dnes stává dalšími metry domova, který může mít exkluzívní i neobvyklý ráz.

Balkon: navýšené metry bydlení (http://www.realitymag.cz)

Balkon může být

 • zimní zahradou
 • relaxačním prostorem
 • malou zahrádkou
 • malou pracovnou
 • mini dílničkou
 • miniateliérem
 • odpočinkovým koutem
 • hracím dětským koutkem
 • efektivním úložným prostorem
 • letním spacím koutem
 • čtecím koutkem
 • minibarem
 • minikavárničkou
  Balkon: navýšené metry bydlení (http://www.realitymag.cz)

Ano, to vše je možné z balkonu vytvořit. Pokud máte balkon zasklený, alias lodžii, je to úplně nejlepší. Pokud ne, máte možnosti omezené.

Nezasklený balkon

Zde můžete prostoru využít jen v době příznivého počasí a většinou jen sezónně – na jaře, v létě a někdy je-li tepleji i na podzim. I přesto zde můžete vytvořit parádní koutek, který bude stát za to, s tou podmínkou, že věci z balkonu na zimu uskladníte jinak (květiny, nábytek). Proto prostor zde řešte jednoduše, se zařízením, jež je nutno minimálně udržovat a lehce přenosným.

Balkon: navýšené metry bydlení (http://www.realitymag.cz)

Podlahu je pokrýt omyvatelným povrchem (lino, vinyl) tak, by se dal lehce setřít. Velmi příjemnou možností řešení podlahy jsou dřevěné rošty, které lze seskládat k sobě. Většinou mají rozměr 30×30 cm, a cena činí od 70 do 100 Kč za kus.

Balkon: navýšené metry bydlení (http://www.realitymag.cz)

I nezasklený balkon bude příjemný místem k relaxu, pořídíte-li si zahradní rozkládací lehátko, nebo stolek s dvěma židličkami. Když celek doplníte zelení a květinami, které lze pěstovat venku, bude to dokonalé. A tečku tomu dáte, ozdobíte-li si balkonek nějakou jednoduchou dekorací (obrázek, zvonkohra, košíčky, nádobky atp.) dřevo nebo proutí bude ideální, to může i zmoknout. Pěkné jsou kovové – smaltované a plechové věcičky.

Balkon: navýšené metry bydlení (http://www.realitymag.cz)

Lodžie

V zasklené lodžii se můžete vyřádit mnohem více. A mnoho z našeho výčtu do něj aplikovat. Police a skříňky z něj udělají perfektní úložný prostor, rostliny, posezení či lehátko, fontánka, kameny, a další drobnosti pak zimní zahradu, relaxační nebo odpočinkový koutek.

Balkon: navýšené metry bydlení (http://www.realitymag.cz)

Stůl, osvětlení a police vytvoří v lodžii dílničku, pracovnu, anebo miniateliér. Když do lodžie zakomponujete lavici a matraci s možností poležení, máte i letní spací kout. Lampa, stolek, a křesílko z něj udělají čtecí kout, pult s barovými židlemi minibar či minikavárničku. Pestrý kobereček, police, boxy na hračky a polštářky na válení – a z lodžie je rázem parádní dětský hrací kout.

Balkon: navýšené metry bydlení (http://www.realitymag.cz)

Materiál zde může být různý, podlaha řešena linem, vinylem, dlaždicemi, rošty i koberečky. Záleží na typu vybavení i využití prostoru. A vždy je to na fantazii, potřebách, ale i možnostech. Vše je dovoleno a nápaditosti se meze nekladou.

Zdroj foto: Pixabay.com, Facebook.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality