1/3
Jarnímu úklidu podléhá i fasáda domu

Jarnímu úklidu podléhá i fasáda domu

1. března 2018 v 00.00, Nové domy, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Jaro již mohutně buší na dveře, i když tomu mnohdy teploty venku neodpovídají. Mimo váš příbytek potřebuje jarní úklid i váš balkon, zahrádka, ale i fasáda domu. Ta je de facto vnější vizitkou domu, a tak není radno péči o ni podceňovat.

Fasáda je jakýmsi vnějším pláštěm domu, který jej ochraňuje před nepříznivými vlivy jako je sníh, voda z deště, vítr a mráz. Je venkovní izolací před nepřízní počasí a chladem, které by bez ní doputovaly do interiéru mnohem rychleji i razantněji. Mimo správné volby typu fasády, kterou řešíte v době výstavby domu, nebo rekonstrukce, nemáte moc na fasádu sami vliv v případě, že si pořizujete dům starší. Ovšem i tady je cesta, jak fasádu udržet co nejdéle pěknou a funkční.

I když barvy na fasádě časem díky povětrnostním podmínkám a střídáním ročních období dost razantně blednou a nečistoty se na fasádě postupně hromadí také, lze si pomoci. Fasádu dokáží zdecimovat usazeniny prachu, bahna, déšť, vítr a sluneční paprsky. Mimoto se na ní mohou objevit i mechy, lišejníky a plísně v případech, kdy je fasáda hodně provlhlá z deště. A poslední možností, jak může vaše fasáda dojít k újmě je cizí zavinění – především vandalové a sprejeři.

Jarnímu úklidu podléhá i fasáda domu (http://www.realitymag.cz)

A proč fasádu udržovat čistou?

Prvotní je estetický důvod, protože špinavá a zašedlá fasáda nevypadá moc pěkně a dům tak trochu znevažuje, a v případě prodeje domu to platí dvojnásob. Mechy, lišejníky a plísně zhoršují mikroklima uvnitř domu a jejich odstraněním se zkvalitní i mikroklima interiéru. A plánujete-li rekonstrukci domu, je vždy čištění fasády nutností před jejím započetím

Jaké jsou možnosti vyčištění fasády?

  • Specializovanou firmou, která čištění provede bez vašeho přičinění a vy práci jen zaplatíte, přičemž se většinu jedná o čištění fasády formou pískování nebo suchým ledem.
  • Nebo vodou a kartáčem zkusíte čištění sami.

Pískování

Je dost prašná i když efektivní forma čištění fasády, která spočívá v tlakovém čištění povrchu fasády nějakým abrazivem. Dnes existují další dvě formy pískování, a to ještě pískování formou vysokotlakového vodního paprsku s přisáváním písku. a třetí možností je využití systému, v němž se proudem stlačeného vzduchu tryská směs písku a vody přímo k ploše. Tento systém je aktuálně hodně oblíbený pro svoji bezprašnost a velkou účinnost.

Jarnímu úklidu podléhá i fasáda domu (http://www.realitymag.cz)

Suchý led

Je docela nová metoda čištění fasád, jež spočívá ve využití pelet suchého ledu za pomocí trysky. Suchý led čistí fasádu velice šetrně a krásně odbourává z fasády veškeré nečistoty, a to mnohdy i sprejerské rádoby umělecké projevy na fasádě. A dalším plusem metody je fakt, že je šetrná i k životnímu prostředí

Vašima rukama za pomoci vody, kartáče a čistidla

Na fasádu existují speciální kartáče, jež seženete v hobby marketech. Kartáče se liší dle typu fasády i druhu nečistot, kterou odstraňujete. Ke kartáčům patří ideálně demineralizovaná voda. Takový typ vody na sebe efektivně váže nejen prach, ale i další nečistoty, jež vám na fasádě ulpěly. Do vody se přidávají speciální chemická čistidla, jež opět najdete v hobby marketech a zase se rozlišují dle typu znečištění.

Je to sice malinko namáhavější než čištění zajištěné specializovanou firmou, ale zase levnější. Navíc i tímto způsobem lze fasádu efektivně a do hloubky zbavit nečistot, plísní, mechů i lišejníků.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality