29/4
Inovace a novinky pro pasívní domy: Mezinárodní konference i předávání cen

Inovace a novinky pro pasívní domy: Mezinárodní konference i předávání cen

29. dubna 2018 v 00.00, Nové domy

Sponzorované odkazy

Dnešní stavitelství vyžaduje nejen um, ale i soudobé technologie a postupy. Jedním z cílů je, rozšířit povědomí a pozitiva pasívních domů tak, aby se začaly více stavět, a tak i v Česku vybudovat co nejvíce pasivních domů. Je nutno sdílet poznatky, informace a zkušenosti a využít při výstavbě a realizaci všeho, co již našel, vyvinul či objevil někdo další.

Jednou z cest je pořádání setkání, kulatých stolů a konferencí. Letošní v pořadí již 13 ročník Mezinárodní konference centra pasívního domu byl pořádán poprvé v Česku, konkrétně v Praze a proběhl v rámci veletrhu FOR PASIV 2018.

vizualizace z dvojice ostrovních domů

vizualizace z dvojice ostrovních domů

Program konference byl rozdělen do tří samostatných přednáškových okruhů, první byl zaměřen na inovace ideové, v druhém řečníci představili inovativní materiály a prvky a třetí okruh byl věnován inovacím v technologiích. Velký prostor byl věnován také diskusi, která byla součástí každého okruhu přednášek.

ze zahájení mezinárodní konference

ze zahájení mezinárodní konference

Byla probrána mimo jiné tato témata

  • chytré komunitní lokální sdílení energie
  • nové možnosti ve stavebnictví díky nanomateriálům
  • systém prefabrikovaných dílců pro rekonstrukce bytových domů
  • nutnost rozvoje infrastruktury energetiky v krajích
  • způsob výstavby pasivních domů v době klimatických změn

Konference se zúčastnilo na tři stovky hostů a celkem 20 významných zahraničních a domácích řečník. Ti všichni se zamýšleli a rozebírali nové a připravované inovativní postupy, řešení, výrobky a materiály a jejich použití v budovách s téměř nulovou spotřebou energie a energeticky soběstačné zástavbě.

vizualizace z dvojice ostrovních domů

vizualizace z dvojice ostrovních domů

Ocenění inovací udržitelného rozvoje

Na tuto konferenci nyní v dubnu navázalo ocenění, jež v rámci předávání ocenění Manažer roku převzal ve čtvrtek 19. dubna 2018 ve Španělském sále Pražského hradu Pavel Podruh, výkonný ředitel společnosti Český ostrovní dům. Obdržel cenu za inovace pro udržitelný rozvoj v oblasti chytré energetiky. Toto ocenění reaguje na globální vývoj a společenské potřeby, jeho garantem je Česká podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj (CBCSD).

Pavel Podruh, výkonný ředitel společnosti Český ostrovní dům, obdržel cenu za inovace pro udržitelný rozvoj v oblasti chytré energetiky

Pavel Podruh, výkonný ředitel společnosti Český ostrovní dům, obdržel cenu za inovace pro udržitelný rozvoj v oblasti chytré energetiky

Český ostrovní dům

Je český architektonický projekt zacílený na výzkum a stavbu budov v různé míře soběstačnosti. Jeho metou je urychlení nástupu udržitelnějších technologií do domácností a budov. Český ostrovní dům se dlouhodobě zabývá nejen projekty budov v různé míře zdrojové soběstačnosti, ale rovněž vývojem vlastních energetických produktů pro domácnosti.

Inovace a novinky pro pasívní domy: Mezinárodní konference i předávání cen  (http://www.realitymag.cz)

Naše budoucnost

I tyto skutečnosti, že se pořádají konference o pasivních a soběstačných domech, technologiích a vznikají projekty, jež se na tuto výstavbu zaměřují, je pozitivní. Ukazuje nám to, že budoucnost je právě v soběstačných a pasivních domech. I v kontextu k životnímu prostředí.

Zdroj foto: Český ostrovní dům, Pasivní domy

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality