5/4
Správné umělé osvětlení doma je důležité

Správné umělé osvětlení doma je důležité

5. dubna 2018 v 00.00, Nové byty, Nové domy

Sponzorované odkazy

Správné a kvalitní osvětlení je ve vašem příbytku numero uno. Bez něj by byl váš domov pošmourný a temný. Máte doma správné osvětlení?

Světlo je viditelná část elektromagnetického záření. Jeho povahu se pokoušeli mnozí vědátoři vystihnout po dlouhou dobu. Zkoumal je Platón, Newton i Christiaan Huygens. A umělé osvětlení není přirozenou složkou životního prostředí. Jeho zdroje sice nedokáží zcela nahradit svou kvalitou denní světlo, ovšem je to svícení nezbytné.

Správné umělé osvětlení doma je důležité (http://www.realitymag.cz)

Jak působí umělé osvětlení na člověka?

Pokud budete vystaveni dlouho umělému osvětlení bez přísunu běžného denního přirozeného světla, bude váš zrak méně výkonný, vy celkově unavenější, vaše činnosti bude provázet větší kvantum chyb a reakce pomalejší. Vaše paměť i pozornost se zhorší a učení vám nepůjde tak dobře jako ve dne.

Proč je důležité kvalitní osvětlení?

Pro zdraví vašeho organismu, a hlavně zraku je kvalitní osvětlení nezbytné. Milovníky malého až intimního osvětlení po setmění tím asi nepotěšíme, ale pravdou je, že nízká intenzita umělého svícení spíše tělu škodí.

Správné umělé osvětlení doma je důležité (http://www.realitymag.cz)

A déletrvající absence kvalitního osvětlení má za následek dlouhodobé zdravotní obtíže ve formě částečné ztráty schopnosti zapamatování si, učení se kvalitně a efektivně, a už vůbec ne rychle a dobře reagovat na různé situace. Je to vědecky dokázáno, a nejnovější průzkumy to dokládají. Je z nich patrné, že ve tmě mozek ztrácí elasticitu, kapacitu i paměť.

Jak doma svítit?

  • A tak mějte doma svícení různé intenzity, od stropních jasných světel, přes pracovní lampy a lampička u pracovního stolu až po lampy u křesel a pohovek na čtení a třeba jen náladového intimního osvětlení prostoru.
  • Stropní světlo by mělo být v teplých barvách, pracovní (kuchyňská plocha, pracovní stůl, u počítače) vždy bílé a u čtecích koutů spíše opět teplé ale dostatečně jasné.
  • Intimní a náladové osvětlení může být slabé a jemné, i barevné.
    Správné umělé osvětlení doma je důležité (http://www.realitymag.cz)
  • Všechny důležité činnosti dělejte při dobrém a kvalitním osvětlení, se správnou intenzitou světla.
  • A když skončíte a jen odpočíváte, můžete na síle osvětlení ubrat.
  • Mějte i při sledování televize zapnuto u ní osvětlení, které rozjasní okolí televize nebo její pozadí.
  • Čtěte si při dobrém a vhodném osvětlení.

To je jediná rozumná cesta, jak si zachovat pevné zdraví.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality