7/10
Architekti volili Stavbu roku 2009 / Stavba roku 2009 - Část II

Architekti volili Stavbu roku 2009 / Stavba roku 2009 - Část II

7. října 2009 v 00.00, Nové byty, Nové domy

Sponzorované odkazy

I když výsledky prestižní soutěže Stavba roku 2009 jsou již známy, přinášíme Vám pro inspiraci druhou část nominovaných staveb. Uvidíte tedy i ty, které v soutěži Stavba Roku 2009 z jakýchkoli důvodů neuspěly. Nápady architektů jsou, jak můžete v příspěvku sami posoudit, prakticky nevyčerpatelné. Na vítězné Stavby roku 2009 se můžete podívat zde.

Modernizace Letiště v Karlových Varech

Odbavovací hala v Karlových Varech snese ty nejpřísnější kritéria současné architektury.

Bytový dům Na Topolce

Základním motivem návrhu nového bytového domu architektonického studia Šafer Hájek architekti v příkrém jižním svahu je role prostředníka mezi výrazně měřítkově rozdílnými sousedními objekty. Svým dělením na menší objekty směrem k vilám dům získává měřítko souměřitelné s třípodlažními vilami na západě a celkovou hmotou pak reaguje na vysoký panelový objekt na východní straně.

Multifunkční centrum Fabrika ve Svitavách

I v městečku na Střední Moravě vznikl zajímavý projekt multifunkčního vzdělávacího, komunitního a kulturního centra aspirující na cenu Stavba roku 2009.

City Park Jihlava

Nákupní centra nemusí mít podobu pouze nevzhledných kostek a kvádrů. Čtyř až pětipodlažní budova o více jak 25.000 čtverečních metrech čisté plochy obsahuje obchodní pasáž s obchody, restauracemi, službami, kavárnami a zábavou. Ve střešní nástavbě budovy je umístěn čtyřsálový multiplex s 501 místy k sezení. Objekt také obsahuje kryté parkoviště se stovkami míst pro bezpečné parkování ve dvou spodních podlažích.

Hotel Karlov v Benešově u Prahy

V historickém jádru Benešova, na vrcholku návrší Na Karlově, stranou od dopravního ruchu, po náročné rekonstrukci a dostavbě původních přízemních domků vzniká architektonicky výjimečný soubor hotelových pokojů a služeb nadregionálního významu.

Nové spojení Praha Hl.n., Masar.n. – Libeň, Vysočany,Hole­šovice

Dopravní liniová stavba vmístěná v intraviálu hl.m. Prahy neusnadňuje pouze dopravu v našem hlavním městě, ale svou zajímavě provedenou konstrukcí dokonce dosáhla na nominaci v soutěži Stavba roku 2009.

Classic 7 Business Park – I. Etapa

Classic 7 je kvalitní business park skládající se ze dvou památkově chráněných objektů a dvou nových, moderně vybavených kancelářských budov, které dohromady vytvářejí unikátní areál na Praze 7 připomínající univerzitní kampus. Hlavní myšlenkou projektu je skloubit industriální architekturu z desátých let 20. století spolu s nejnovějšími technologiemi a vytvořit výjimečný a nadčasový prostor.

Rodinný dům v Heřmanově Městci

Atriový rodinný dům, využívající kombinace kamene a dřeva, propojený s přilehlou zahradou.

zdroj: http://stavby.karlovarska.net, http://bydleni.idnes.cz, /…m.cz,http:// www.konstrukce-media.cz, http://www.trasseko.czhttp://www.earch.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality