5/5
Půdní schody: Existuje mnoho typů k odlišnému využití

Půdní schody: Existuje mnoho typů k odlišnému využití

5. května 2010 v 00.00, Nové domy

Sponzorované odkazy

Půdní schody jsou jedinou možností, jak zdolat prostor dělící nás od obytné zóny se zónou skladovací. Jejich přítomnost je nutná tehdy, pokud chceme využít nabízející se úložný prostor pod střechou. K takovýmto účelům nejlépe poslouží schody výsuvné, které nezabírají žádné mést a nabízejí praktické řešení pro každého.

K největším přednostem výsuvných půdních schodů patří jejich prostorová nenáročnost a neviditelnost. Jsou využívány a zviditelněny pouze tehdy, když se potřebujeme dostat do horních prostor, jinak tvoří téměř neviditelnou součást domu.

K dalším přednostem výsuvných půdních schodů patří snadná obsluha a bezpečné užívání. Díky snadnosti lehkosti manipulace s půdnímu schody bude půdní prostor lépe a častěji využíván. K vysunutí půdních schodů postačí teleskopická tyč, který bývá součástí schodů.

Typy půdních schodů

Na našem trhu jsou běžně k dostání půdní schody kovové a dřevěné s možností protipožární ochrany. Protipožární schody představují, v případě požáru, bariéru uvnitř budovy a zabraňují dalšímu šíření ohně do horních prostor. Protipožární půdní schody mohou disponovat zpevňujícím lemem, který se v případě zvýšené teploty aktivuje a vyplní prosotr mezi dveřmi a stropem.

U dřevěného provedení půdních schodů patří pravidlo užití tvrdého dřeva, čím tvrdší dřevo, tím vyšší kvalita a životnost schodů. V případě celodřevěných půdních schodů je nutné provést povrchovou úpravu, a to nejlépe speciálním olejem.

Půdní schody mohou být svislé i vodorovné, záleží na dispozičním uspořádání domu. Svislé schody zajišťují přístup do půdních prostor skrze svislou zeď, kdežto schody vodorovné zajišťují přístup skrze strop.

Půdní schody stahovací a skládané

Další rozdělení půdních schodů je dle samotného vysouvání, jež se dělí na stahovací a skládané. Stahovací půdní schody disponují velmi malými rozměry, a tudíž je lze použít i do menších budov. Stahovací varianta vyžaduje menší nárok na sklon schodů, proto se mohou umístit i do stěn, ve kterých je možné provést velmi malý otvor. Nosnost stahovacích schodů je přibližně 250 kilo, tudíž jsou uplatňovány spíše v soukromých domech, kde není počítáno s přenášením těžkých předmětů.

Základní charakteristikou skládacích schodů je jejich masivnější konstrukce, která sestává z několika dílů. Jsou vhodné do prostorných místností a všude tam, kde jsou četně využívány i k přenosu těžkých břemen.

Montáž půdních schodů

Samotnou montáž půdních schodů je lepší přenechat profesionálům, kteří schody dennodenně montují. Dříve, než si půjdeme schody vybrat, měli bychom mít zajištěný otvor pro jejich umístění. Pokud otvor připravujeme speciálně pro umístění schodů, snažme s o to, aby jeho míry byly typizované.

V opačném případě bychom nemohli vybírat ze standardní nabídky půdních schodů a byli bychom nuceni požádat o pomoc některou ze specializovaných firem, která by schody navrhla tak, aby vyhovovaly vašim podmínkám.

zdroj: http://jiho.ceskestavby.cz/…dy-5204.html, http://loskutak.nova.cz/…-schody.html

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality