25/5
Známe vítěze soutěže Dřevěná stavba roku 2021

Známe vítěze soutěže Dřevěná stavba roku 2021

25. května 2021 v 00.00, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Mezi vítěznými díly najdete naučné stezky, veletržní pavilon, roubenky, rodinné domy i dřevěné interiéry pro svou inspiraci. Ve všech šesti soutěžních kategoriích hodnotila přihlášená díla široká veřejnost, v pěti z nich hlasovala i 12členná odborná porota. Soutěž vyhlásila již po jedenácté Nadace dřevo pro život, jejímž cílem je podporovat využívání dřeva jako české významné obnovitelné suroviny.

V soutěži letos soutěžilo 65 dřevěných staveb, které během hlasování přilákaly pozornost 35 360 interne­tových návštěvníků. Fotky všech vítězů najdete v článku níže. Pro další inspiraci se podívejte i na finalisty ročníku.

Dubový diplom

Soutěžící, kteří podle odborné poroty a veřejného hlasování přihlásili nejlepší dřevěné stavby, získali jako ocenění dubový diplom, odměnu 10 000 Kč a pro své soutěžní dílo titul „Dřevěná stavba roku 2021 v dané kategorii“. Objeví se také na stránkách tištěných i online médií, se kterými Nadace dřevo pro život úzce spolupracuje. I díky této osvětě u nás dochází k rozvoji dřevěného stavění. Vize dřevěných měst tak už nejsou jen představou vizionářů, ale stávají se realitou. „To je skvělá přírodní cesta k trvale udržitelnému bytí na naší planetě,“ vysvětluje Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život.

„Ačkoliv vítěz může být jen jeden, naše díky a uznání patří všem architektům, projektantům a investorům, kteří stejně jako my věří dřevu. I díky jejich umu a nadání se naše obnovitelná surovina proměňuje v krásné stavby, které chrání životní prostředí již svou pouhou existencí. I proto usilovně pracujeme, abychom všechny naše soutěžící propagovali na významných online i offline veletrzích a trvale také v naší Galerii a online katalogu,“ upřesňuje výhody účasti v soutěži její organizátor Stanislav Polák.

Vyhlášení vítězů online

Ačkoliv bývá vyhlášení vítězů skvělou příležitostí se osobně potkat s lidmi z oboru a probrat novinky ze světa lesa a dřeva, současná pandemická situace takovým akcím nepřeje. Už podruhé se tak Nadace dřevo pro život rozhodla uspořádat vyhlášení vítězů online přenosem z Autoklubu ČR v Praze. Jak vyhlášení vítězů probíhalo, se můžete na YouTube podívat i vy.

Ve středu přednáška

Ve středu 5. května, bude na nadačním YouTube kanále vysílána oborová přednáška, tradiční součást vyhlášení vítězů. Tentokrát se zaměří na inovativní BUDEX HUB, což je projekt čtyřpatrové dřevostavby propojené s nejmodernějšími technologiemi. Tento smělý nápad představí jeho autoři na nadačním YouTube. Nahlédněte s námi do reality blízké budoucnosti.

V jedenáctém ročníku se organizátoři zaměřili zejména na zjednodušení a zpřehlednění soutěže. „Po deseti letech existence projektu bylo potřeba reagovat na rychle se měnící formy komunikace společnosti. Snížili jsme proto počet soutěžních kategorií, sjednotili jsme jejich pravidla a zjednodušili jsme také hlasování. Do nové dekády jsme chtěli vkročit s větším komfortem pro všechny zúčastněné. Co ale zůstalo stejné, je naše zaměření na dřevo a šikovné lidi, kteří s ním umí pracovat,“ komentuje změny v soutěži Stanislav Polák, ředitel Nadace.

Velké cíle a smělé plány by však nebyly možné bez podpory našich partnerů, kterých si velmi vážíme a za jejich podporu děkujeme. Letošní přehlídce dřevěných staveb tak k naší radosti udělili záštitu ministr zemědělství Miroslav Toman, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostředí, Svaz měst a obcí České republiky a podpořily ji významné společnosti lesnicko-dřevařského sektoru.

Galerie vítězů Dřevěné stavby roku 2021

Zdroj foto: Drevoprozivot.cz

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality