4/6
Buňka či kontejner? Super bydlení!

Buňka či kontejner? Super bydlení!

4. června 2016 v 00.00, Nové domy

Sponzorované odkazy

Jako stavební materiál pro vaše vysněné bydlení nemusí sloužit jen klasika. Může být i atypický. Jaký? Co třeba kontejnery a stavební buňky?

Ano i tyto dva artikly vám mohou dopomoci k super bydlení. A velmi často dokážou vyřešit mnohé architektonické obtíže a nechybí jim ani jakási vkusnost. Jsou aktuálním hitem ve světě, a prodírají se i k nám do Česka.

K atraktivitě těchto dvou kousků novodobého stavebního materiálu přispěl fakt, že jsou ekologické, snadno dostupné, levné, praktické, moderní a také vděčným materiálem k rychlému řešení.

Je možno je využít k výstavbě celého bydlení, anebo jeho části, případně je využít jako zajímavý prvek ve stavbě či interiéru. Stavební buňky a přepravní kontejnery byly využity i při stavbě některých světových restaurací, muzeí, klubů či podobných institucí. Funguje v nich kupříkladu jedna síť rychlých občerstvení, nebo několik hobby klubů modelářů letadel, vznikly z nich i sporty centra, nebo zázemí pro děti v různých zájmových stanicích, ale ani hausbóty nejsou výjimkou.

Otázka je, zdali je tento způsob výstavby dán nutností, variabilitou spojenou s levným pořízením, anebo se jedná o nový trend? V každém případě jsou stavby z stavebních unimo buněk a kontejnerů nich stále na vzestupu. Jejich dané ostré hrany, tvary kvádru a obdélníkové stěny jsou jednoduché a bez příkras. A přímo ponoukají k vyjádření osobitosti.

Krásně zapadnou do prostředí, kde jej neruší, ale naopak doplňují. A postupem času s okolím i jaksi splynou. A to mnohem lépe a více nežli klasicky stavěné domy, což je dáno jejich často přízemním provedením a jednoduchými, jednoznačnými tva­ry.

Pro realizátory staveb s unimo buňkami a kontejnery se staly tyto „stavební materiály“ vyhledávaným artiklem. A často vznikly vtipné, neotřelé a kreativně pojaté a přitom cenově a náklady nenáročné stavby a příbytky. Industriálně laděné bydlení dostává dnes zelenou a to ve všech směrech.

Je to sice asi vždy věc vkusu a “nastavení“ v nás, co zvolíme za typ stavby a interiéru v ní, nicméně je to jedna ze stále častějších variant a cest jak si pořídit jednoduše a levně bydlení – dům. Navíc lze takto řešit situaci a místa pro výstavbu, kde je ta běžná a klasická problémem.

Zdroj foto: Facebook.com

Autor: Pavla Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality