14/10
Zåhrada – To je život! / Nízkoenergetické bydlení MS Development

Zåhrada – To je život! / Nízkoenergetické bydlení MS Development

14. října 2010 v 00.00, Developeři

Sponzorované odkazy

Novou čtvrť se v Lysé nad Labem, severovýchodně od Prahy, rozhodla postavit společnost MS Development. Podle návrhu čtyř architektonických ateliérů vznikne nedaleko hlavního města projekt bydlení, který svým konceptem nemá v České republice obdoby. Díky promyšlenému pojetí sousedského bydlení a služeb budou mít obyvatelé 13 bytových domů s celkem 257 byty veškerý komfort doslova na dosah ruky.

Nízkoenergetický projekt Zåhrada vznikne v Lysé nad Labem mezi ulicemi Jedličkova, Pivovarská a Zahradní. Na ploše dvou hektarů bude postavena nová rezidenční čtvrť čítající 13 bytových domů a objekt Pasáž s obchody, poštou, restauracemi, bazénem či ordinacemi lékařů. Domy budou obklopeny rozlehlým zeleným parterem o rozloze téměř 14.000 m2 s altány, vodními plochami i dětskými hřišti. Maximální komfort bydlení zajistí intranetová síť napojená na Centrum služeb, které je připravené zařídit pro své obyvatele takřka cokoli – od umytí auta, hlídání dětí až po ustájení koně či podání informace o obsazenosti bazénu.

Zåhrada má všechny předpoklady, aby se stala novou čtvrtí Lysé nad Labem. Nabídne atraktivní bydlení, spoustu zeleně v areálu, rekreační a kulturní prostory i infrastrukturu služeb a obchodů. Navíc bude otevřená široké veřejnosti, protože její občanská vybavenost není určená jen rezidentům, ale všem obyvatelům Lysé i okolních měst a obcí,“ říká Michal Šourek, ředitel developerské společnosti MS development.

Na návrhu projektu se podílejí čtyři studia – MS architekti, Jiran Kohout architekti, Podlipný Sladký architekti a Projektil architekti. Ta navrhla jak domy, tak jejich okolí i Pasáž s obchody a službami. Developerem projektu je společnost MS development. Výstavba celého projektu je rozdělena do pěti etap. První zahájí na jaře roku 2011 bytové domy Jasmín a Modřín s celkem 37 byty, kavárnou a dvěma dalšími prostory pro podnikání či práci „doma“. Druhá etapa zahrne objekt Pasáže a bytový dům Jasany. Následovat bude výstavba dalších 9 domů a celý projekt završí v roce 2016 Šporkův dům s 43 bytovými jednotkami. „Celý projekt včetně názvů domů je inspirován přírodou a úctou k ní. Všechny bytové domy budou nízkoenergetické třídy A a maximálně šetrné k životnímu prostředí,“ vysvětluje Michal Šourek a dodává: „Energeticky úsporný provoz je důležitý, ale dobrý projekt pracuje také se sociální energií. Podstatné je totiž i to, kolik životní energie dá svému okolí.“

Zåhrada – To je život! / Nízkoenergetické bydlení MS Development (http://www.realitymag.cz)

Zåhrada – příslušenství

Projekt Zåhrada byl promyšlen do posledního detailu. Obyvatele nebudou rušit parkující auta, protože v podzemních garážích vznikne 350 parkovacích míst. V projektu je rovněž počítáno se sklepy, sklady a např. i s boxy na uschování kol. K některým bytům budou náležet terasy, jiné budou mít předzahrádky s altány zajišťujícími potřebné soukromí. Každý bytový dům bude mít klubovou místnost určenou pro hry dětí či setkávání dospělých. Standardy jsou vybrány s ohledem na individuální potřeby a odlišné dispozice každého z bytů. A protože byty v Zåhradě mají blízko přírodě, jsou i v interiéru použity kvalitní přírodní materiály. Zåhrada pamatuje také na seniory či rezidenty se zdravotním omezením. Obsluhované bydlení doplněné o profesionální pečovatelskou službu spolu s ordinacemi lékařů a rehabilitacemi přímo v areálu projektu zajistí spolu s bezbariérovým vstupem do všech objektů maximální komfort.

Samostatnou kapitolu tvoří služby, které projekt svým obyvatelům nabídne. Prostřednictvím LCD panelu s intranetovou sítí v kuchyni každého bytu budou moci jednoduše komunikovat se sousedy i s Centrem služeb, nakupovat či spravovat své účty nebo pomocí webkamery dávat pozor na své děti hrající si na hřišti. Každý obyvatel Zåhrady se stane i členem Klubu Zåhrada. Ten svým členům poskytne slevy a další zvýhodněné nabídky. Již nyní funguje klubová karta v nově otevřeném CaféInfo – informační kavárně – umístěné v areálu projektu.

Lysá nad Labem leží v okrese Nymburk ve Středočeském kraji a má přes osm tisíc obyvatel. Nabízí množství kulturních i sportovních možností a kompletní občanskou vybavenost, kterou ještě rozšíří nabídka obchodů a služeb v projektu Zåhrada. Rovněž okolí vybízí k výletům a cesta do hlavního města i nedalekého Nymburka je rychlá a bezproblémová jak autem, tak vlakem.

Zåhrada – To je život! / Nízkoenergetické bydlení MS Development (http://www.realitymag.cz)Zåhrada – To je život! / Nízkoenergetické bydlení MS Development (http://www.realitymag.cz)

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality