9/6
Katastr nemovitostí a nahlížení do něj – verze 2.0

Katastr nemovitostí a nahlížení do něj – verze 2.0

9. června 2010 v 00.00, Nové domy

Sponzorované odkazy

Již od roku 2001 existuje možnost dálkového přístupu ke Katastru nemovitostí, realizovaném přes Internet. Vylepšená verze označená 2.0 využívá prvky Web 2.0 aplikace, které v sobě dokáží kombinovat několik typů map.

Jednoduchost a pohodlnost

Není tomu tak dávno, kdy jsem museli kopii výpisu z katastru nemovitostí žádat přímo na příslušném pracovišti katastrálního úřadu. Nevýhodou tohoto systému byly nepříznivé úřední hodiny, snížená dostupnost a vysoká časová ztráta. V současné době je možné k určitým datům, souvisejících s katastrem nemovitostí, přistupovat on-line. V katastru nemovitostí lze vyhledávat několika způsoby, a to dle různých kritérií. Jednou z možných voleb je vyhledávání dle konkrétního čísla parcely, a to přímo z mapy.

on-line katastru nemovitostí jsou veřejnosti přístupné základní údaje z celé republiky. Nevýhodou tohoto systému je však pouze informativní charakter vyhledaných údajů, jelikož je nelze použít jako právně platné dokumenty.

Jak vyhledávat

Katastr nemovitostí v on-line verzi je postaven na mapách Google, do vyhledávače stačí zadat přesnou adresu nemovitosti. Tato možnost se realizuje na webové adrese www.google.cz , kdy do okénka pro vyhledávání vložíme hledanou adresu nemovitosti. Rázem se nám zobrazí mapa, ve které se lze jednoduše pohybovat pomocí myši. Jakmile objevíme hledanou nemovitost, zvolíme zobrazenou vrstvu a na základě přiblížení docílíme vzhledu obrysové mapy.

Nahlížení do katastru nemovitostí

Jelikož je on-line verze výpisu z katastru nemovitostí přístupná široké veřejnosti, je její obsah údajů omezen. Výhodou však je, že z služby a vyhledávání potřebných informací nemusíme platit, ba dokonce se ani registrovat.

Jak již bylo řečeno, veškeré získané informace z on-line katastru nemovitostí mají pouze informační charakter. Na údaje se můžeme podívat rychle, kdykoliv, kdekoliv, snadno a hlavně zdarma, avšak je nemůžeme použít jako závaznou právní přílohu. Pokud tedy potřebujeme podklady pro právní vztahy, musíme zavítat na příslušné pracoviště katastrálního ú­řadu.

zdroj: http://katastr2.appspot.com/ http://business.center.cz/…r/cast1.aspx http://www.lupa.cz/…-nemovitosti

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality