15/6
Bezpečnostní dveře do bytu

Bezpečnostní dveře do bytu

15. června 2011 v 13.00, Nové domy

Sponzorované odkazy

Ostraha soukromého majetku, tedy i vlastního obydlí, stále stoupá a vzhledem k velmi častým nechtěným návštěvám se není ani čemu divit. Statistky nám jasně potvrzují fakt, že největší procento zlodějů se do domu dostává dveřmi, a to až z 92 %. Pokud tedy chceme svůj majetek před nechtěnou návštěvou ochránit, měli bychom začít uvažovat o bezpečnostním zabezpečením našich domovů.

Nemůžeme se stoprocentní pravdivostí říci, že s pořízením bezpečnostních dveří zamezíme zlodějům vstup do bytu. Certifikované bezpečnostní dveře do bytu dokáží na dostatečně dlouhou dobu znemožnit zlodějům vstup do domu či bytu.

K přednostem bezpečnostních dveří patří vedle ochrany majetku také zvuková neprůzvučnost, která může dosahovat až 40 dB. Další předností je vysoká požární odolnost, která se pohybuje v rozmezí 30 – 60 minut. Dalším ztížením pro zloděje je komplikované vytvoření duplicity klíčů.

Různé stupně zabezpečení

Bezpečnostní dveře disponují šesti bezpečnostními třídami, se vzrůstajícím číslem vzrůstá i procentu ochrany domova. Kategorii 1. a 2. jsou v podstatě klasickými dveřmi, v tomto případě bychom pojem bezpečnosti neměli ani vyslovit. Naopak bezpečnost 5. – 6. kategorie je ochranou maximální, která je uplatňována především ve speciálních budovách (banky, obchody, …). Kvalitní ochranu bytů či rodinných domů zajišťují bezpečnostní dveře nacházející se ve 3. – 4. kategorii bezpečnosti.

Procento ochrany domova také zvyšuje materiál, ze kterého jsou dveře vyrobeny. Bezpečností dveře se dělají ze dřeva (či alternativ dřeva) nebo z kovu. Vyšší bezpečnost samozřejmě poskytují dveře kovové, jež disponují celoplošným plechovým krytím a ocelovou kostrou.

K dalším kritériím výše ochrany patří počet uzamykatelných bodů, u bezpečnostních dveří se může jednat až o dvacet uzamykatelných bodů. Pro porovnání, klasické dveře disponují jen jednou jedinou západkou. Nezbytným doplňkem je také kvalitní bezpečnostní kování.

Vzhled a technické parametry

Bezpečnostní dveře disponují tuhou kovovou konstrukcí, která je obohacena o oboustranný pancéřovaný plech. K dalšímu bezpečnostnímu zajištění patří kvalitní vložka odolná proti odvrtání nebo vymáhání planžetou.

Ačkoliv k hlavním aspektům bezpečnostních dveří patří síla ochrany, je nutné zajistit i potřebný design. Nabídka zahrnuje dveře v různých barevných škálách, barevných kombinací, materiálového provedení i stylů.

Zdroj: http://www.sherlock.cz, http://www.mkares.cz, http://www.next.cz, http://jiho.ceskestavby.cz/…re-5401.html

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality