22/3
Srubové domy na klíč: Sruby a roubenky

Srubové domy na klíč: Sruby a roubenky

22. března 2012 v 15.30, Nové domy

Sponzorované odkazy

Tip: Akční letáky obchodů a supermarketů.

Po celá staletí staletí se pyšní srubové stavby svou skromnou majestátností. Srubové domy, tedy nejrůznější sruby, roubenky a ostatní dřevěné domy byly vždy realizovány s maximální precizností za účelem dlouholeté životnosti (až tři sta let). Základem úspěchu srubových domů na klíč je efektivní využití fyzikální vlastnosti stavebního materiálu. Dřevo působí jako přírodní klimatizace udržující relativní vlhkost vzduchu na ideálních životních podmínkách. Kromě perfektních tepelně-izolačních vlastností dřevo odbourává pachy, částečně pohlcuje prach a neutralizuje vliv geopatogenních zón.

Existují v zásadě tři kategorie srubových domů na klíč, z nichž každá má své specifické výrobní postupy: klasické roubenky (konstrukce z hranolů), kanadský srub (konstrukce z ručně opracovaných kmenů) nebo srub z frézované kulatiny (konstrukce ze souměrně opracované kulatiny).

Způsoby vytápění srubových domů na klíč jsou stejné jako u jakéhokoliv jiného domu. Nejběžnější je kombinace krbového vytápění s dalším alternativním zdrojem, plyn, tepelné čerpadlo a elektřina. Rozvody elektřiny od rozvaděče jsou vedeny v konstrukci podlahy. K jednotlivým vypínačům a zásuvkám jsou vedeny v již připravených prostupech v samotné srubové stěně, takže kabely nejsou v interiéru ani v exteriéru domu viditelné a nenarušují tak pohodu a přirozenost dřevěných stěn.

Srubové domy: Projekt a údržba

U projektů srubových domů na klíč je nutné počítat se sesycháním a sedáním srubových stěn a musí zohledňovat správnou technologii výstavby, tudíž nepodceňujte správné projektování srubového domu na klíč. Neznalost a nedodržení těchto projekčních zásad se obvykle projeví i v průběhu samotné výstavby v podobě nevratných škod na samotné stavbě.

Pro údržbu srubových domů na klíč doporučujeme používat vysoce kvalitní a zdravotně nezávadné nátěry ve formě dřevitých olejů a včelích vosků. Tyto oleje a vosky výborně napouští dřevo do hloubky a vytváří velmi příjemný a na dotek hedvábně matný povrch. Oleje společně s vosky zvýrazní kresbu dřeva a zachovají jeho přirozenou krásu. Na trhu existuje nepřeberné množství dostupných nátěrů dřeva, jejichž kvalita se velmi liší. Na venkovní stěny používejte bezbarvý olejový nátěr proti zamodrání a pokračujte čtyřmi vrstvami lazury. Nátěr je třeba obnovovat každých 8 let.

Cena srubových domů na klíč záleží na členitosti půdorysu a rozměrech stavby. Firmy zabývající se stavbou těchto srubových domů na klíč zrealizují jak celkovou výstavbu, tak jednotlivé fáze výstavby, včetně služeb a servisu. Obecně se cena jednoho metru čtverečního zastavěné plochy pohybuje od 8000 Kč.

zdroj: http://www.sruby-roubenky.cz, http://www.srub.cz, http://www.podporabydleni.cz/sruby, http://www.asb-portal.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality