26/3
Tugendhat zdobí precizní práce znojemského Laufenu

Tugendhat zdobí precizní práce znojemského Laufenu

26. března 2012 v 00.00, Služby

Sponzorované odkazy

Dveře brněnské funkcionalistické vily Tugendhat se po rozsáhlé rekonstrukci opět otevřely veřejnosti. Skupina předních architektů si vytyčila společný cíl, repliky dotažené do posledních detailů a maximální autentičnost prostor. Výzvy se velmi zdařile ujala i znojemská keramička Laufen pod dohledem designéra Daniela Piršče.

Celý průběh rekonstrukce koupelny ztěžoval nedostatek původního vybavení. Předlohami replik se tak staly reálné fotografie umyvadel z německých archivů, soukromý dobový bidet brněnského restaurátora, či klozet a dvojitá výlevka ze sbírky magistrátu města Brna.

„Všechny fyzické předlohy jsme oskenovali a vytvořili z nich modely pro výrobu licích forem. Bohužel se nepodařilo dohledat fyzickou předlohu pro jedno z umyvadel, při jeho výrobě jsme využili 3D technologií,“ vysvětluje designér Piršč. Na zhotovení finálních odlitků, stejně jako na celý proces výroby, dohlíželi zkušení mistři znojemského Laufenu. „Za skvělou práci jim patří velký dík,“ dodává Daniel Piršč.

Ve snaze o maximální autentičnost a bezchybný vzhled byl kladen velký důraz na technologická řešení. „Nebylo například jednoduché sladit odstín glazury umyvadel a obkladů koupelen vzhledem ke skutečnosti, že barva na denním světle vypadá jinak, než při umělém osvětlení,“ vysvětluje designér Piršč.

Vybavení koupelen vily Tugendhat splňuje funkční i estetické nároky dnešní doby. „Je až neuvěřitelné, jak příznivě na člověka jednotlivé kusy působí. Pořád jsou nadčasové a v jistém smyslu moderní,“ dodává designér.


 

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality