7/7
Nový boom doby – to je vyzdívaná kuchyně!

Nový boom doby – to je vyzdívaná kuchyně!

7. července 2015 v 00.00, Chaty a chalupy, Developeři, Nové byty, Nové domy, Realitní kanceláře

Sponzorované odkazy

Kuchyně zcela jinak, tak by se dal tento trend nazvat. Málokoho by napadlo, že kuchyně nemusí být vybavena pouze klasickou kuchyňskou linkou, případně ostrůvkem a ostatním nábytkem a zařízením. Může to být jinak!

Od nápadu – nepoužít nábytek, ale zdivo a keramické obklady – je již pouhý krůček k realizaci. Vyzdívaná kuchyně je novým způsobem pojetí prostoru a jeho zpracování.

9Letandarne/Flickr.com

9Letandarne/Flickr.com

Zdím, zdíš, zdíme…

Zdí a vyzdívá se vše

 • celá spodní část kuchyňské linky
 • police pod vrchními skříňkami
 • kuchyňský ostrůvek
 • korpus prostoru na sporák
 • na vestavnou troubu a varnou desku
 • barový pult nebo stůl
 • i další police a přepážky kuchyně mohou být vyzdívané

Vše se důkladně zpracuje a stejně jako zadní plochy mezi vrchní a spodní částí linky se obloží keramickými dlaždicemi a obklady v designu, jaký uživatel kuchyně zvolí. Fantazie má volný prostor. Ve finiši se do korpusů umístí spotřebiče, nainstalují dvířka a části skříněk.

10Letandarne/Flickr.com

10Letandarne/Flickr.com

Obklady a dlažba

Používá se široký sortiment obkladů a dlažeb různých cenových kategorií, stylů, barev a velikostí. Klasické čtvercové keramické obklady pro kuchyně mohou být o velikosti 10×10 cm, 20×25 cm, 25×33 cm nebo i jiné. Provedení je matné, lesklé nebo zdrsněné, všechny produkty jsou tvrzené a odolné proti oděru.

Podlahové dlaždice

Dalším použitým materiálem jsou podlahové dlaždice. Podlaha kuchyně totiž dotváří celkový design interiéru. Dlaždice mají nejrůznější rozměry jako 25×25 cm nebo 30×30 cm, ale také 33,3×33,3 cm a 39,7×39,7 cm. Jsou na trhu v široké škále barev, odolné proti zátěži a oděru, tvrzené, s povrchovou úpravou matnou, lesklou a také protiskluzovou.

5Letandarne/Flickr.com

5Letandarne/Flickr.com

Listely

Doplňkovým materiálem jsou jednobarevné, reliéfní a rohové listely. Jsou to obdélníky o rozměrech 20×5cm, 25×5 nebo i jiných, a položené vedle sebe zakončují obkládaný prostor, vyplňují rohy a tvoří vlastně rám celého obkladu. Reliéfní listely svým motivem navíc dotvářejí náladu a styl celé kuchyně. Veškerý materiál a jeho šíře dává na výběr i těm nejnáročnějším zájemcům o vyzdívanou kuchyni.

Nábytek a linka

S keramickými dlaždicemi a obklady vyzdívané kuchyně lze spojit téměř jakýkoli materiál. Je to dáno stylem, ve kterém je kuchyně řešena. V country a rustikálním stylu keramických obkladů velmi dobře vypadá dřevo a jeho napodobeniny. Může být světlé i tmavé, s ozdobným vlisem na dvířkách a předních částech nábytku, s měděnými a mosaznými úchyty, vždy sladěné s daným designem. V novodobých a moderních stylech nejlépe poslouží vysokotlaká folie a digitálně potištěný laminát, nerez a titan, v jednoduchých a čistých liniích bez zdobení a úchytů.

4Letandarne/Flickr.com

4Letandarne/Flickr.com

Volba stylu a designu

 • Styl vyzdívané kuchyně může být country s tradičními kuchyňskými motivy na keramice a obkladech, který dýchá domáckostí.
 • Orientální design je inspirován kulturou východu, japonskými motivy, empírem a exotikou dálek.
 • Volba přírodního stylu je charakteristická barvami země, květů, trav, strukturou dřeva a přírodního kamene.
 • Upřednostníte li rustikální vzhled, dýchne na vás minulost, patina času, teplo domova a zajímavá struktura obkladu i dlažby.
 • Klasický styl je v konzervativních a ověřených nadčasových vzorech, sladěných barevně, prakticky a zároveň elegantně.
 • Moderní design fandí odvážným barvám, netradičnímu zpracování a novodobým dekorům.
 • Exkluzivní styl není pro každého, zde jsou použity luxusní materiály a rafinované provedení. Ale tomu odpovídají i ceny.

Na každé z těchto kuchyní je očividné, jak zajímavě, netradičně a originálně lze dnešní kuchyni vytvořit. Nezvykle a velmi pěkně vypadající, s jednoduchou údržbou a stabilní – to jsou vyzdívané kuchyně.

7Letandarne/Flickr.com

7Letandarne/Flickr.com

Náš tip: Poradit, vytvořit projekt nebo realizovat zcela vyzdívané kuchyně Vám pomohou mohou například četné firmy, jež dnes na našem trhu působí v každém regionu ČR. Stačí si jen vybrat.

Úvodní obrázek: Letandarne/Flic­kr.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality