22/2
Eurookna: Co jsou a k čemu jsou dobrá

Eurookna: Co jsou a k čemu jsou dobrá

22. února 2010 v 00.00, Nové domy, Okna

Sponzorované odkazy

Základním stavebním prvkem sloužící lidem již po několik generací je dřevo, které vedle estetické funkce splňuje i několik dalších velmi důležitých vlastností. Klasická dřevěná okna, která se na trhu objevovala v podobě zdvojených nebo dvojitých modelů, byla vyměněna za modernější variantu, kterou jsou eurookna.

Z čeho je tedy eurookno vyrobeno?

K výrobě eurooken se používá impregnované dřevo disponující speciální povrchovou úpravou, kterou je lazurování. K nejčastěji používaným dřevinám pro výrobu eurooken patří modřín, borovice, dub, mahagon nebo smrk. Dřevěný rám sestává ze třívrstvého hranolu, jehož obvod je vybaven speciálním kováním. Výplň je tvořena izolačním dvojsklem. Eurookna jsou vyráběna z recyklovatelného materiálu, což ocení především příznivce ekologického hnutí.

Proč dát přednost eurooknům před těmi ostatními?

Dřevo, jako přírodní a léty ověřený materiál, disponuje mnoha výbornými vlastnostmi, které vynikají nad ostatní materiály. K největším přednostem eurooken patří jejich tvarová a rozměrová stálost, což znamená, že se pod vlivem změny počasí nekroutí nebo neroztahují. Pokud budeme o okna dobře pečovat, mohou nám sloužit dle garance výrobců až 100 let.

K velmi podstatným přednostem eurooken patří jejich maximální tepelná izolace, která zabraňuje tepelným ztrátám. Eurookna nám tak šetří náklady na vytápění, což při dlouhé zimní sezóně značně pocítíme na stavu našeho konta. Pokud se rozhodnete vyměnit vaše stará okna za eurookna, ušetříte až 40% výdajů za vytápění.

K důležitým vlastnostem, kterou ocení zejména majitelé oken, žijících v rušném prostředí, je jejich výborná zvukově izolační vlastnost. Svoji velkou roli při výběru mezi okny, hraje i fakt, že eurookna splňují podmínky bezpečnosti na výbornou. Kvalitně zpracovaná eurookna s protipožárním zasklením, dokáží odolávat ohni téměř 90 minut.

Na eurooknech najdeme i nedostatky

Jako všechno ostatní, tak i eurookna disponují určitými negativy, které se jeví jako nedostatky nejen v jejich pořízení, ale i užívání. Nejhlavnějším nedostatkem je jich vysoká pořizovací cena, která se pohybuje rámcově o 20 % více než u oken plastových.

Dalším negativem je jejich údržba, která si na rozdíl od oken plastových, žádá zvýšenou péči. Ta spočívá v každoročním ošetření speciální okenní kosmetikou a samozřejmě přetření staré barvy. Údržba je u eurooken velice důležitá, jelikož nepříznivými přírodními vlivy dřevo praská, hnije, puká nebo je domovem škůdců.

zdroj: http://www.euro-okno.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality