29/5
Akvárium a světlo

Akvárium a světlo

29. května 2020 v 22.45, Nové byty

Světlo je jednou ze základních podmínek pro život rostlin a ryb v akváriu a současně se tím akvárium stává atraktivnější. Akvarijní rostliny potřebují světlo k fotosyntéze (jak víme, jedná se o proces, kdy rostliny spotřebovávají oxid uhličitý rozpouštěný ve vodě a tím produkují kyslík). A ryby jsou samozřejmě zvyklé z přírody na osvětlení shora přes hladinu vody.

Akvária bývají velice často bohatě osázena rostlinami a vytvářejí v podstatě takovou „zahradu pod vodou“. A takové akvárium potřebuje vysokou intenzitu světla. Abychom zabránili odpařování vody z akvária, je nezbytné přikrýt akvárium krycím sklem nebo krytem, které již obsahuje svítidlo.

V dnešní době již máme různé typy instalací světel nad akváriem. Může to být formou umístění svítidel v krytu položeném na akváriu, nebo pomocí držáků nad otevřenou hladinou. A velice zajímavou variantou je také zavěšení od stropu nad akváriem.

Je jen na vás, zda pořídíte již hovový set, nebo si s vybavením akvária poradíte sami.

Je jen na vás, zda pořídíte již hovový set, nebo si s vybavením akvária poradíte sami.

Rozdělení svítidel

1. Zářivková svítidla

Tento typ svítidel je asi všem nejznámější. Zde se jedná o klasické zářivky napájené přes předřadník nebo startér.

2. HQI svítidla

V tomto případě se jedná o bodová svítidla, která jsou většinou používáná pro hluboká akvária. Tato svítidla jsou ovšem z finančně náročnější kategorie.

3. LED svítidla

Toto jsou dnešními akvaristy nejvíce používaná svítidla. Jsou univerzální a lze je použít v podstatě na všechny typy akvárií. Výhodou těchto svítidel je jejich efektivita, jelikož svítí pouze dolů a tím není žádá ztráta světla a mimo jiné má výhodu nižší spotřeby elektřiny.

Nejjednodušším řešením pro začátečníky je určitě zakoupení tzv. akvarijního setu, který mimo nádrž a základní techniku obsahuje již kryt s většinou LED osvětlením.

Barevné spektrum

1. Jednobarevné

Většina zakoupených svítidel je jednobarevných a to buď studená bílá nebo teplá bílá. Odstín světla nemá vliv na růst rostlin. Jednobarevné spektrum mají HQI svítidla a zářivková svítidla.

2. Vícebarevné

Vícebarevné máme LED svítidla a to z toho důvodu, že se skládají z jednotlivých diod, které mohou být sestaveny z různých barev. Namixováním těchto barevných diod (zelená, červená, modrá) můžeme vytvořit jakoukoliv barvu světla. Tuto možnost můžeme využit zejména pro vizuálně krásnější vybarvení rostlin, ale také rybiček.

Akvárium a světlo (http://www.realitymag.cz)
Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality