22/11
Bezpečnostní vchodové dveře

Bezpečnostní vchodové dveře

22. listopadu 2010 v 00.00, Nové domy

Sponzorované odkazy

Vstupní dveře do domu nebo bytu slouží především jako ochrana našeho majetku a zabezpečení proti nežádoucímu návštěvám. Samozřejmostí je také design, avšak jejich hlavní rolí je ochranná funkce.

Při pořizování nových vchodových dveří bychom se měli zaměřit především na stránku bezpečnosti. Důležité je vybírat takové dveře, které disponují několika významnými ochrannými prvky, které při nejmenším ztěžují práci případnému nechtěnému vniknutí.

Bezpečností dveře mohou být vyrobeny z různých materiálů, k nejčastějším však patří dřevo – masiv (smrk, borovice) nebo plast. K levnějším verzím patří aglomerované dřevěné materiály, které jsou potaženy v různých barevných strukturách. Vybírat bezpečnostní dveře můžeme z variant celistvých nebo kombinovaných s bezpečnostním sklem.

Bezpečnostní prvky

Vchodové dveře jsou rozděleny do šesti bezpečnostních tříd, s vyšším číslem se zvyšuje i požadavek na ochranu našeho majetku. Vchodové dveře by měly disponovat kategorii bezpečnosti v tří­dě 4, která zaručuje velmi solidní ochranu.

Samotná kategorizace bezpečnosti nestačí, vchodové bezpečnostní dveře by měly být opatřeny dalšími doplňkovými, avšak velmi významnými komponenty. K těm patří např. bezpečnostní zárubně (ocelové nebo pevně zabetonované do podlahy), speciální klíče nebo zámky s bezpečnostní vložkou. K mini bezpečnostním doplňkům patří řetízky, speciální těsnění nebo kukátka.

Vchodové dveře, a to nejen bezpečnostní, ale i klasické, by se měly otevírat pouze směrem dovnitř a jejich uzamykání by mělo být prováděno v několika bodech. Součástí bezpečnostních dveří by měla být i vysoká míra požární odolnosti, a to dle evropské normy ČSN EN 13501–2, v praxi se setkáme spíše s označením EI 30 minut.

Kvalita a bezpečnost vchodových dveří by měla být doprovázena i dalšími prvky, kterými jsou např. tepelně izolační vlastnosti, neprůstřelnost, akustické útlumy nebo odolnost proti kouři.

Samotnou kapitolu v bezpečnostních dveřních prvcích hraje zámek, který by měl být opatřen patentní vložkou odolnou proti odvrtání, otevírání pomocí planžety nebo násilnému vymáhání. Speciální kování pro vysokou bezpečnost dveří se vyrábí z legované oceli, na kterou jsou všechny páčidla – nástroje „krátká“.

zdroj: http://www.dvere-zamky.cz, http://www.next.cz, http://www.vchodove-dvere.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality