12/4
Jaké dveře do interiéru?

Jaké dveře do interiéru?

12. dubna 2019 v 00.00, Nové byty, Nové domy, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Vhodně zvolené dveře dokáží nejen stylově oddělit místnosti, ale rovněž ušetřit místo. Jaké vybrat? Posuvné ušetří místo a celoskleněné propustí do interiéru více světla. Co si vyberete?

Aktuálně jsou velmi populární posuvné systémy, které lze využít nejen jako náhradu klasických dveří, ale i pro oddělení terasy nebo balkonu. Díky jejich zasouvání do pouzdra ve stěně nebo podél zdi lze krásně získat až dva metry čtvereční prostoru navíc. Mezi hodně žádané po posuvných se řadí dveře celoskleněné. Ty vám přivedou do prostoru světlo.

Co zohlednit při výběru?

Při výběru dveří je vždy nutno vzít v potaz

  • kvalitu dveří
  • jejich odolnost proti mechanickému poškození
  • i odolnost proti vlhkosti
  • vhodnou izolaci a tlumení hluku
  • designovou vhodnost do interiéru a celkového prostoru
  • vlastnosti kování
  • vědět, kde budou dveře instalovány a jaký je jejich očekávaný účel

Vezměte v potaz fakt, zdali pouze opticky a akusticky oddělí jednotlivé místnosti ve vašem bytě či domě, anebo mají být i designovou a šik náhradou obyčejných dveří nebo přímo stylovou a elegantní dominantu vašeho domova. Tlumení zvuku z vedlejších místností a odolnost proti mechanickému poškození a působení vlhkosti je základ, k němuž byste měli přiřadit ještě vlastnosti kování. Před koupí si dobře rozmyslete, jak se vámi vybraný typ dveří hodí do vašeho interiéru.

Posuvné dveře

Interiérové posuvné systémy jsou velmi populární. Díky tomu, že se jejich křídlo neotvírá do místnosti, ale zasouvá se do pouzdra ve stěně či podél ní, nabízí a poskytují až dva metry čtvereční prostoru navíc. Výhodou je také jejich variabilita, jelikož se skvěle hodí i do menších prostorů (vstupy do šaten, spíží, komor). Všechny posuvné dveře jsou navíc bezbariérové a lze s nimi lehce manipulovat. Jsou k mání v široké škále materiálů, povrchových úprav nebo zasklení, a mohou tedy přirozeně doplnit design celé domácnosti.

Vybírejte si především kvalitu

Pouzdro s posuvnými dveřmi je vhodné do novostaveb nebo všude, kde vám nevadí větší stavební zásah. U závěsného systému na stěnu se křídlo dveří pohybuje po kolejnici buď viditelně, anebo skrytě. A prima je, že většinu typů dveří otočných je možné pořídit i jako posuvné. Vždy hleďte na kvalitu dveří a jejich systému.

Kupříkladu při sesedání novostavby může být nezbytné seřídit výšku křídla. Kvalitní systémy to vyřeší jednoduchou demontáží, u levnějších ale může být někdy zapotřebí obložku vyměnit, což se může značně prodražit. Kvalita však hraje roli i u klasických dveří, a to především v otázce zvukového útlumu.

Prosklené a celoskleněné dveře jsou cool

Atraktivní a velmi žádané jsou interiérech (především v těch moderních) jsou v současnosti celoskleněné dveře, které dokážou celý interiér krásně prosvětlit. Cool jsou i proto, že jsou k mání jak v otočné variantě, tak i v posuvné variantě do pouzdra nebo na stěnu. Z důvodu funkčnosti a bezpečnosti by ale posuvné celoskleněné dveře neměly být sestaveny z tzv. lepených skel. Použité sklo by mělo být kalené, případně vrstvené a také dostatečně silné, aby odolalo případným nárazům.

Oddělení balkónu, terasy i zimní zahrady

Moderní posuvné nebo skládací systémy nabízí mnohé široké možnosti také pro oddělení vnitřních prostor od venkovních, ať už jde o balkón, terasu nebo zimní zahradu. Vhodně zvolené dveře totiž poskytují i výbornou ochranu před vlhkostí, prachem a chladem. Oblíbené jsou zejména tzv. zdvižně-posuvné systémy, kdy křídla jezdí v masivním rámu za sebou díky kolejnicovému pojezdu.

Levnější řešení představuje systém vycházející z klasických okenních profilů opatřených speciálním kováním, tedy tzv. odstavně-posuvný systém. U tohoto systému se křídlo pohybem kliky předsune před standardní okenní rám a tahem se posune. Úsporu místa při maximálním rozevření otvoru zase poskytují skládací dveře, které jsou běžně nabízeny v realizacích se dvěma až pěti křídly.

Za informace děkujeme Pavlu Hajnému, produktovému manažerovi společnosti VEKRA

Zdroj foto: Vekra

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality