23/12
Jak vybrat dveře do bytu a domu?

Jak vybrat dveře do bytu a domu?

23. prosince 2019 v 00.00, Nové byty, Nové domy, Okna, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

V současnosti je docela velký problém zorientovat se v bludišti informací a množství nabídek dveří – do domu i do bytu. Je jich tolik, že někdy se v tom prostě ztrácíte. Jak dveře vybírat a nač si dát pozor vám osvětlí náš dnešní článek.

Z hlediska bezpečnosti doporučujeme vybírat a hledat u vícero zdrojů. Jen tak zjistíte šíři nabídky, cenové relace, množství materiálů i kvalitu.

Co hledat?

  • Hledejte firmu, kde nabízejí kvalitní bezpečnostní dveře.
  • Pokud se vám líbí jsou s nějakým prosklením, tak aby bylo toto sklo osazeno bezpečnostní folií. Folie zamezí vysypání skla, v případě jeho rozbití.
  • Vyberte si u dveře s kvalitním uzamykatelným mechanismem a klikou, nebo je pořiďte zvlášť. U rodinného domu počítejte i s kvalitním zabezpečením nejen vstupních dveří, ale i vstupu do garáže, sklepa, sklípku, dílny atp.

Podle čeho vybírat?

Rozměry a umístění dveří

Hlavní prioritou je rozlišit, zdali hledáte dveře do domu či bytu. Ty do domu musí odolávat povětrnostním a klimatickým podmínkám, a být ošetřeny proti nim. V rozměrech musíte hlídat, zdali máte standardní rozměry vstupu do domu a bytu, nebo nestandardní. Standardem jsou rozměry dveří 80 × 197 cm, či 90 × 197 cm, ale dnes vůbec není problém nechat si udělat i dveře přímo na míru a na zakázku. Dále uvažujte o tom, zdali potřebujete jednokřídlé či dvoukřídlé dveře, které často bývají i starých a historických budov. Styl budovy také vezměte v potaz tak, aby styl dveří do ní hodil a zapadal tam.

Vyšší bezpečnostní třída dveří

Dveře rozlišujeme aktuálně v pěti bezpečnostních třídách. Platí, že čím vyšší třída to je, tím vyšší je zabezpečení dveří. O první ani druhé třídě vůbec neuvažujte, jsou to sice levné kousky, ale málo bezpečné. Ideálem je třetí, čtvrtá nebo pátá třída zabezpečení dveří. Plastové vynechejte a věřte kovovým dveřím. Ty jsou dnes velmi designově zdařilé a na povrchu krásně imitují dřevo.

Vhodný design a barva

Design a barvy by měla odpovídat stylu budovy tak, aby s ní splynula, a nikoli ji přebíjela, tak je totiž více na očích zlodějům. Ideálem jsou dveře barvy a dekoru dřeva, které jsou na pohled příjemné a v nabídce ve velmi povedených provedeních.

Odolnost dveří

Důležitá je i odolnost dveří nejen před neoprávněným vstupem do interiéru, ale i z hlediska požáru. Protipožární dveře vám zabrání šíření požáru z okolí dovnitř do domu či bytu. Proto o nich určitě pouvažujte. Také zvukotěsnost je podstatná, jinak uslyšíte veškerý hluk zvenčí či z chodby bytového domu.

Značka a certifikace to jistí

Zárukou kvality je bezpečnostní certifikát a renomovaná značka. Dveře s certifikátem mají kvalitní zabezpečení, termoizolační vlastnosti a jsou protipožární. Značka vám zase zajistí nejen kvalitní a designové cool dveře, ale i další služby – montáž, servis, konzultace, doporučení, pomoc.

Věnujte přemýšlení, hledání a testování několika zdrojů dveří dostatečnou pozornost. Vybírejte s rozmyslem a uváženě. Není to totiž příliš levná koupě a dobře vybrané a kvalitní dveře vám vydrží dlouhé roky. Proto dveře vybírejte osobně s odborníkem dané firmy. Jedině tak víte, co kupujete, nehledejte dveře na internetu, protože to pak kupujete kočku v pytli. Tedy neznámou věc podle obrázku, z něhož moc nezjistíte. Případně kontaktuje firmu a chtějte návštěvu u vás a ukázku toho, co nabízí.

Zdroj: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality