6/1
Lofty – stále populárnější řešení bydlení

Lofty – stále populárnější řešení bydlení

6. ledna 2014 v 00.00, Nové byty

Sponzorované odkazy

Co si představíte pod pojmem loft? Obrovský prostor, extravagantně a luxusně zařízený byt, který se často vyskytuje v starších rekonstruovaných továrnách či podkrovních prostorách. Jednoduše velkolepě zařízené bydlení, která si většinou budují umělci, architekti či lidé, kteří milují moderní design a mají vkus. Zkrátka geniální bydlení, které ovšem mnohdy stojí mnoho peněz. Nicméně existují také výjimky potvrzující pravidlo. Za nimi stojí především architekti, kteří chytře využívají prostor, materiály a práci tak, aby snížili své výdaje na minimum. Výsledek vám poté většinou vezme dech.

zdroj: homemag.cz

Byt s osobitostí

Lofty jsou stále oblíbenější formou bydlení především u mladých lidí za velkou vodou, kde tento fenomén již přetrvává pěknou řádku, ovšem rozhodně tomu není tak, že by většina lidí v USA bydlela v loftech. Spíše se jedná o výjimky, kterým opravdu záleží na prostoru, kde se budou uskutečňovat jejich životy a chtějí mít s bytem určité spojení, což se velmi často projevuje na seberealizaci. Tím pádem dostávají lofty svůj neobvyklý rys a vypovídají tak o svém majitelovy.

Tento druh bytu se vyznačuje obrovským množstvím prostoru, který zbytečně neruší příčky například mezi jídelnou, obývacím pokojem a kuchyní. Vyskytují se například i lofty, které jsou dvoupatrové tak, že horní patro není prostorově odděleno a je spojeno pouze schody, takže dostáváte vzdušný prostor velkolepých rozměrů. To většinou umožňují právě staré zástavby či opuštěné průmyslové prostory, kterých je v USA velké množství a řada lidí se je snaží využít efektivními způsoby. V nově postavených panelových domů tohoto efektu otevřeného prostoru jen velmi těžko dosáhnete.

zdroj: homemag.cz

Lofty v České republice

Nicméně lofty začínají být populární i u nás, je to dáno také tím, že někteří developeři se snaží nalákat majetné jedince na exkluzivní a luxusní bydlení, kterým loft rozhodně je. Takže pokud máte dostatek peněz, není třeba problém v Praze loft zakoupit. Nicméně to není jediný způsob, jak si pořídit tento fenomenální druh bytu. V České republice se nachází velké množství bytů, které by bylo možné na loft přestavět, stačí se jen pozorně porozhlédnout.

zdroj: homemag

Úvodní foto: Homemag.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality