25/1
Jak se bydlí v loftu / Loftové bydlení

Jak se bydlí v loftu / Loftové bydlení

25. ledna 2012 v 14.45, Nové byty

Sponzorované odkazy

Loftové bydlení je charakteristické především svými otevřenými prostory, kde celé obydlí je v podstatě jedna velká místnost. K dalším znakům toho pravého loftu patří několikametrové zdi disponující velkými okny. A to stále ještě není vše.

Loft je speciální druh bydlení, které vzniká přestavbou, rekonstrukcí či dostavbou nevyužívaných průmyslových objektů. Jedná se o způsob ateliérového bydlení, které většinou známe ze zahraničních filmů, kde je tento způsob bydlení velmi běžnou záležitostí.

Loftové prostory jsou přestavěny na velkoprostorové bytové jednotky, ve kterých jsou všechny místnosti soustředěny pouze do jedné. Atypickým rysem je právě jejich výška, která standardně dosahuje čtyř metrů, avšak výjimkou nejsou ani lofty šesti metrové.

Charakteristika loftu

Při vstupu do loftového bydlí si mnozí mohou myslet, že vstoupili do velkého skladového prostoru. To je samozřejmě jen první dojem, neboť hned v zápětí zjistíme, že se jedná o logicky a účelně uspořádané bydlení s využitím každého volného centimetru. Svým zjištěním však nebudeme daleko od pravdy, jelikož lofty jsou ve své podstatě předělávkou průmyslových objektů, kterými mohou být nejen sklady, ale také tovární budovy a haly či nevyužité ateliéry.

Loftové bydlení je charakteristické svojí otevřeností, kde se vše odehrává v jedné velké místnosti, jež není oddělena žádnými příčkami. Klasické místnosti v loftu nehledejme, žádné tu až na výjimky nejsou. Samozřejmě, že například toaleta nebo koupelna se skrývají za dveřmi, ale v několika případech i ta koupelna patří do otevřeného prostoru.

Loft je velkým oříškem pro architekty, jelikož se stále spekuluje o tom, zda otevřenost celého domu je či není výhodou. Jedni tvrdí, že otevřenost prostoru přispívá k větší komunikaci a sociálnímu kontaktu všech spolubydlících, jiní naopak tvrdí, že se jedná o velkou soukromou ztrátu, která může vyústit až do vážných stresových vypětí.

Ať je tomu tak či onak, v žádném případě není loftové bydlení doporučováno rodinám s malými dětmi, a na tom se shodnou všichni. Nalezneme tedy v loftu plnohodnotné žití?

Na výše položenou otázku bychom jen marně hledali slova, ba dokonce ani odborníci se nedokážou shodnout. Jedno je však jasné, loftové bydlení je spíše určeno pro mladé, bezdětné páry, kteří nepotřebují soukromí. Při správném členění loftového bydlení lze však i v tomto otevřeném prostoru nalézt dostatečný prostor vhodný ke koncentraci.

zdroj: http://bydleni.idnes.cz/…lity_bdp.asp?…, http://www.novinky.cz/…kazdeho.html
foto: Ryan McVay / Digital Vision, iStockphoto / Thinkstock

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality