17/1
Poznejte tajemství správného větrání - i v zimě!

Poznejte tajemství správného větrání - i v zimě!

17. ledna 2016 v 00.00, Chaty a chalupy, Nové byty, Nové domy, Okna

Sponzorované odkazy

Vydýchaný vzduch v interiéru způsobuje jeho obyvatelům mnohé obtíže. Patří k nim nejen bolesti hlavy, únava a nesoustředěnost, ale také vlhkostí vznikající plíseň na zdech. Jak tomu předcházet?

Větrání je důležitou a nedílnou součástí kvalitního fungování v bydlení. Jakémkoli. Jak v domě tak v bytě je čerstvý vzduch podstatou pro okysličení lidského organismu a jeho svěžest, a v neposlední řadě také účinnou obranou proti tvorbě plísní v příbytku.

Větrání je věda

Vyvětrat si příbytek vypadá jednoduše, ale není to jen o pouhém otevření okna. Znát správné zásady jak dobře a efektivně větrat, abyste byli zdraví, fit a váš domov bez škodlivých plísní, je užitečné. Zkrátka a dobře větrání je věda!

Foto: IreneGrassi/Flickr.com

V zimě bez mikroventilačky

Mikroventilace je výborná v horkých obdobích, ale v zimě na ni zapomeňte. Protože jestliže v zimě takto větráte dlouhodobě, některé partie stěn se rychle ochlazují a vlhnou, z čehož vznikají plísně. Ani lidskému tělu dlouhý chlad z větrání nesvědčí. Je příčinou vzniku rýmy, prochlazení a revmatických obtíží. A do příbytku se vám dlouhým větráním dostává mnoho nečistot. Což je díky časté smogové situaci dnes aktuální.

Nárazově dva až třikrát denně

V zimě větrejte minimálně ráno a večer dokořán otevřeným oknem po dobu pěti minut. Takovýto způsob je efektivní z hlediska minimálního úbytku tepla, protože vzduch se sice ochladí, ale zdi a podlahy budou stále teplé. Rovněž doporučujeme v době větrání ztlumit topení a na počátku každé topné sezóny větrat vícekráte. Na jaře si čas větrání protáhněte na 10 až 15 minut, v létě na 20 až 25 minut, a na podzim zase dobu zkraťte na 15 až 20 minut.

Foto: IreneGrassi1/Flickr.com

I v létě na chvilku a se stíněním

Ano, čtete správně, ani v létě není vhodné mít stále okna dokořán. A jsou li navíc směřována na jižní stranu, zcela určitě si pořiďte nějakou stínící techniku – žaluzie, rolety či závěsy k zastínění proti slunci. Interiér se vám díky tomu natolik nepřehřeje a nevniká do něj zbytečné parno z léta.

Pro spánek více

Kvalitní a dobrý spánek si zajistíte častějším a opakovaným větráním ložnice na pár minut. Obzvláště v případech, kdy máte v příbytku hodně dobře těsnící okna. A i zde platí, že čím tepleji je, tím déle lze větrat a naopak, čím větší zima za okny, tím dobu větrání zkrátit.

Úvodní foto: Abudance/Flickr.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality