28/3
Údržba nejen zahradního nábytku z palet

Údržba nejen zahradního nábytku z palet

28. března 2016 v 00.00, Chaty a chalupy, Stavba a rekonstrukce, Zahrada

Sponzorované odkazy

Nábytek z palet frčí světem a propadli mu i Češi. Objevilo se nejen v zahradách, terasách a na balkonech, tedy v exteriérech, ale i v interiérech ve formě paletových postelí, stolků, gaučů, křesel, skříněk, polic a poliček.

Vzhledem k tomu, že je to nábytek levný, ekologický a skutečně stylový, není divu, že si získal takovou oblibu. Po určité době intenzivního využití však může vypadat jinak, než v době jeho pořízení. Ale nevyhazujte jej! Víme jak nábytek z palet krásně obnovit.

Údržba nejen zahradního nábytku z palet (http://www.realitymag.cz)

Krok první

Nejdříve všechny palety nábytku dobře zkontrolujte a zhodnoťte, dali některé z nich není nutno nahradit novými. Když naleznete takové, jež jsou v pořádku, ale nevypadají příliš vábně, lze z nich vytvořit spodní schovanou část nábytku.

Starý nátěr palet pečlivě vybruste smirkovým papírem, aby byl povrch hladký. Před novým nátěrem dřevo zbavte prachu a všech nečistot. Jestliže renovujete pokojový nábytek, stačí ho jen lehce osmirkovat. Zahradní nábytek z palet je nutno opatřit impregnačním nátěrem, který dřevo ochrání před červotoči, dřevokazným hmyzem a houbami. Při impregnaci se řiďte návodem. Obecně platí že dřevo stačí opatřit jednou vrstvou nátěru.

Údržba nejen zahradního nábytku z palet (http://www.realitymag.cz)

Krok druhý

Ale nepředbíhejme. Před natíráním si zvolte druh nátěru – lazuru, lak či barvu. Jaký je v nich rozdíl? Lazura dřevo obarví a zároveň zachová jeho přirozenou strukturu, ale má minimální krytí. Barva naopak kryje velmi dobře. A volíte li přírodní vzhled dřeva, volte nátěr bezbarvým lakem.

Údržba nejen zahradního nábytku z palet (http://www.realitymag.cz)

Krok třetí

Je čas na samotný nátěr. Ideální je postupovat dle návodu. Při natírání interiérového nábytku použijte jednu vrstvu lazury bez impregnace případně jednu vrstvu univerzálního základu a na něj dvě vrstvy vrchní barvy. Při zahradním nábytku jej naimpregnujte, a opatřete dvěma vrstvami lazury nebo jednou vrstvou univerzálního základu. Na něj naneste ještě dvě vrstvy vrchní barvy.

Údržba nejen zahradního nábytku z palet (http://www.realitymag.cz)

Vždy natírejte paletový nábytek za suchého počasí a v teplotách mezi 5–30 °C. Nátěr můžete provést i doma, ale musíte dbát na svou bezpečnost a dokonale větrat. Palety schnou cca 24 hodin.

Zdroj foto: Flickr.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality