14/12
Typové projekty rodinných domů: Výhody a nevýhody

Typové projekty rodinných domů: Výhody a nevýhody

14. prosince 2009 v 00.00, Nové domy

Sponzorované odkazy

Každá stavební firma má ve svém repertoáru několik typových projektů rodinných domů, dle kterých si klient může či nemusí vybrat. Většina klientů má o svém budoucím bydlení jasnou představu, do stavební společnosti přichází s konkrétním cílem, který zpravidla není s typovým projektem shodný.

Typové projekty rodinných domů jsou zpracovány konkrétní stavební společností a slouží pro konkrétní představu o finální podobě domu. Typové projekty rodinných domů zpravidla slouží klientům jako inspirace, dle které si mohou navrhnout podobu svého domu.

Výhody z nabídky typových projektů

Typové projekty mají před individuálním projekty velkou výhodu v tom, že disponují kompletní projektovou dokumentací. Pokud si tedy klient z nabídky typových projektů vybere, ušetří dosti vysoký finanční obnos za projektovou dokumentaci, kterou v případě individuálního projektu musí zaplatit

Alternativním řešením mezi typovým a individuálním projektem jsou menší stavební úpravy typových projektů. Klientovi se z nabídky typových projektů může některý model líbit, avšak jsou tam ještě nepatrné odchylky, které by chtěl trochu pozměnit. Na základě toho je většina staveních společností schopna na tuto nabídku reagovat a typovou dokumentaci přepracovat za menší poplatek. K dalším přednost typové dokumentace patří rychlost dodání, jelikož obejdeme poměrně dlouhou čekací dobu, která je potřebná k vytvoření individuálního projektu.

Nevýhody typových projektů

Naopak nevýhodou typové dokumentace je nepřítomnost komplexního individuálního přístupu k projektu rodinného domu. Také zde nevznikne individuální vazba ke klientovi ze strany stavební společnosti i samotného rodinného domku.

K dalším nevýhodám typových projektů patří použití materiálu potřebného k výstavbě rodinného domku. Typové projekty jsou navrženy tak, aby finální cena byla pro zákazníka co nejpříznivější, mnohdy však za použití méně kvalitního stavebního materiálu.

zdroj: http://www.ytong-dum.cz/

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality