6/12
Negativ či pozitiv v interiéru?

Negativ či pozitiv v interiéru?

6. prosince 2016 v 22.00, Nové byty, Nové domy

Sponzorované odkazy

Originální design vyčaruje v příbytku dramatickou anebo vtipně laděnou atmosféru. Je to protiklad a zároveň spojovatel – v designu.

Myslíte si, že se to nedá sloučit? Ale ano, dá. Což využili ve svých návrzích nábytku Xiaofei Cui & Yafei Ma. Jejich návrhem je pozitivně negativní konstrukce barových pultů spojených zároveň se stojany na víno. Víno může být uloženo ve vinném stojanu konstrukce pultu, anebo položeno v drátěném stojanu, který je stylovým doplňkem sady barových pultů.

Barové pulty mají zajímavě do konusu a mísovitého tvaru řešenu plochu z korku, což je velmi příjemný přírodní materiál. Základna je kovová – jedna prázdná jen s kapsami na víno a druhá plná, opět s kapsami na víno. Základ je vyroben z odolného železa, a obě základny jsou řešeny v geometrických ostrých tvarech připomínajících origami, nebo krystal. Což je ideální tvar, který umožňuje ukládat do kapes víno. Je to velmi multifunkční barové řešení.

Při pohledu na sady pultů je očividné, že je vztah mezi tvarem a funkcí pospolitý. S pozitivně negativním barovými pulty můžete rychle zjistit, jak se tyto dvě věci z kovové konstrukce a korkovou odkládací plochou spolu snoubí. A jak jsou příjemné. Pojetí tohoto nábytku má nesporně vtip i jistou grácii.

Pozitivně negativní barový pult navržený dvojicí designérů Xiaofei Cui a Yafei Ma, se stal v letošním roce vítězem 2016 A' Design Award, v kategorii produktový design – dekorativních předměty pro domácnost.

Je to progresivní, nový a neotřelý kousek designové vychytávky (nejen) pro domácnost. Věřme, že bude tenhle kousek brzy nejen návrhem, ale k mání i v obchodech.

Zdroj foto: Yankodesign.com

Autor: Pavla Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality