5/2
Mobilheim? Jedině zateplený!

Mobilheim? Jedině zateplený!

5. února 2017 v 00.00, Nové domy, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

O mobilních domech jsme na našem portále Realitymag již psali. Ovšem doba jde kupředu a s ní i výdobytky techniky a technologií. Nevyhnula se ani mobilním domům.

Nejdůležitější je otázka, zdali chcete (nebo již máte) mobilheim namísto chaty k občasnému pobývání, anebo se v něm chcete usídlit trvale. V obou případech (a obzvláště tom druhém) doporučujeme jeho zvelebení zateplením, které vám nabídne ještě komfortnější a pohodlnější bydlení.

Pro celoroční obývání mobilního dmu je pro naše končiny a klimatické podmínky zateplení mobilheimu nezbytností. Bez něj by vám v zimě bylo v mobilním domečku chladno a teplo utíkalo všemi směry ven. A tak se zateplení vyplatí po všech stránkách.

Cenově dostupný domek na kolečkách je kvalitní alternativou k bydlení. Jeho kvalitní zateplení a izolace navýší i cenu domku. Mobilheimy jsou většinou řešeny jako sendvičová konstrukce stěn s jen malou několikacenti­metrovou tepelnou izolací vesměs ze směsi polystyrenu. A takováto izolace je pro naše klimatické podmínky nedostačující.

foto: PetterRutar/Flickr.comfoto: PetterRutar/Flickr.com

Jak na to?

  • Izolace by se měla odvodit od platných norem (např. ČSN 73 0540–2), tedy tak, že se ke stávající izolaci domu dopočte požadovaná nebo doporučená tloušťka dle normy. Požadovaná hodnota je 0,30 (W/m2.K) a doporučená pak 0,20 (W/m2.K).
  • U mobilních domů jsou obě tloušťky správné, ovšem povětšinou se volí ta doporučená. Měla by činit cca 13cm jako doplnění stávající izolace nezatepleného domu, vesměs řešená nalepením speciálním lepidlem. Izolací by měly být vybaveny nejen stěny mobilheimu, ale i jeho střecha a podlahy.

O čem ještě uvažovat?

Mimo střechy a podlahy by se nemělo zapomenout na okna a jejich výměnu, spolu se zaizolováním všech rozvodů – vody, odpadů a rozvodů elektřiny. V úvahu by přišlo i nové zastřešení domku a překrytí zateplení stěn. Příjemné by bylo mít uvnitř kamna či krb, s čímž je spojena realizace krbové vložky a komínového vyvedení.

Současné možnosti nabízejí i přístavbu terasy, anebo rovnou zimní zahrady, která velmi prospěje nejen proteplení domu, ale i navýšení jeho hodnoty včetně komfortu v bydlení. V neposlední řadě jsou dnes moderním trendem klimatizace, solární panely anebo topné fólie.

Nevíte si rady? Tápete jak na to? Pak je určitě dobré obrátit se na odborníky. Ti vám dokáží navrhnout a realizovat vhodné řešení právě toho vašeho mobilheimu.

Úvodní foto: Mhabegger1/Flic­kr.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality