3/2
Místo chatky či domku mobilní dům!

Místo chatky či domku mobilní dům!

3. února 2016 v 13.30, Nové domy, Okna, Stavba a rekonstrukce, Střechy

Sponzorované odkazy

Trend ze zahraničí dobývá Česko. Namísto domku či chatky si mnozí pořizují mobilní domy. Jsou levnější, flexibilnější a jednoduché k pořízení.

Tato forma příbytku je nazývána různě – mobilní dům, mobilhaus, mobilheim, a podobně. Pojmenování různé, ale vždy se jedná o tentýž typ stavby. Mobilní dům je domek na podvozku s koly, čili jeho přesun a usazení je velmi flexibilní, jednoduché a rychlé.

Mobilní dům je, když…

Mobilní domy mají různou podobu, od základních verzí až po luxusní formy. Jsou pěkné, často dobře vybavené a k mání jak nové tak repasované. Mají dřevěnou konstrukci, plochou i šikmou ocelovou či plechovou střechu, izolaci. Nadstandardní typy mobilních domů mají rovněž vícekomorová okna – v plastu či dřevě. V mnohých je instalován kotel k vytápění, většinou plynový. A pokud ne, lze si zatopit přímotopy.

Na trvalo i k rekreaci

Mobilní domy jsou vhodné jak k rekreačnímu, tak k trvalému bydlení. Cenová relace se pohybuje v široké škále – od repasovaných mobilheimů za 90 – 250 tisíc korun, až po nové za 300tisíc až 1 milion korun. Bydlet můžete téměř okamžitě, stačí vám k tomu jen pozemek s přípojkami inženýrských sítí. K usazení domu nepotřebujete stavební povolení, celý domek firma tak jak je doveze, anebo smontuje za jedno odpoledne.

Jednoduchý přesun

A stěhování jinam? Nic nebrání zapřáhnout dům za nákladní vůz, nebo sehnat tahač s podvalníkem a celý dům naložit. A jede se. V Česku funguje vícero firem, nabízejících tyto mobilní domy v různých verzích, typech a formách. Nabídku lze vidět skrz webové stránky firmy s mobilheimy u nichž nechybí detailní popis, technické parametry a mnoho fotografií. Také se můžete vydat přímo na stanoviště, kde mobilní domy parkují. Každá firma mívá těchto stanovišť více a rozmístěných po celé republice.

Některé společnosti šly tak daleko že mají připraveny i lokality s pozemky a přípojkami inženýrských sítí, kam lze domy umístit. Často nechybí ani nabídka zateplení celého domu včetně nahození omítkou, nebo vytvoření terasy a úprav okolí mobilního domu.

Zdroj foto: Insurance/Flic­kr.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality