30/5
Grilovací sezóna je tu!

Grilovací sezóna je tu!

30. května 2017 v 00.00, Zahrada

Sponzorované odkazy

Trávit volný čas lze různě. Jednou z velmi příjemných aktivit v lůně domova, je grilovací párty, nebo komornější verze grilování s rodinou či jen partnerem. Může to být svým způsobem relax a příjemně strávený volný čas v kruhu přátel či blízkých.

Aby byla gril akce úspěšná, potřebujete k tomu nejen správně naložené a upravené maso, či to, co chcete grilovat (a mohou to být i kousky ovocné či zeleninové). Je to v současnosti velký trend a překvapivě chutná a lahodná varianta k masu.

Mimo surovin ke grilování, nesmí chybět nápoje, dobrá nálada a prima společnost. Ale tím je nejpodstatnějším je bezesporu gril. A pokud nejste přímo grilovací mágové, kteří praktikují své umění v pevném třeba kamenném venkovním grilu, je alternativou přenosný gril. Ale víte, jaké jsou k mání?

Gril si můžete pořídit

 • plynový a RBS gril
 • lávový gril
 • na dřevěné uhlí
 • elektrický a kontaktní

Je na vás, kterému dáte přednost. Určitě ale zvažte podstatné skutečnosti u každého typu grilu.

Plynový gril – je určen k venkovnímu použití a zdrojem energie je propan-butan. Tyto grily jsou dobře ovladatelné a se snadnou údržbou. Mají rychlé spuštění a nenesou sebou při využívání žádný velký kouř, mají funkční ovládací prvky, kterými se dobře síla a výkon grilu reguluje. Je to typ grilu, který patří k nejmodernějším a nejrychlejším způsobům grilování.

RBS gril – je typ plynového grilu s originální RBS technologií. Ta spočívá ve dvou keramických hořácích umístěných po bocích grilovací vany, čímž se zabrání vzplanutí odkapávajících tuků a šťáv. Je to patentovaný systém, který nabízí silnou a rovnoměrnou teplotu po celé ploše grilovacího roštu. Rychlý a efektivní gril.

Lávový gril – je de facto plynový grily, jehož lávové kameny jsou zahřívány na vysokou teplotu. Žár pak vyzařuje na pokrm umístěný na grilovacím roštu. Lávové kameny mají porézní povrch a vsakují do sebe mnoho tuku z masa, který odkapává z pokrmu. Tím se zamezuje nežádoucímu hoření i vzniku škodlivin. Déle se rozehřívá, ale pak udrží dlouho teplo bez nečistot.

Gril na dřevěné uhlí – tradiční klasika i pro našince. Jsou to grily různých tvarů, velikostí a vyrobeny z různých materiálů. Palivový rošt je umístěn vodorovně pod grilovacím roštem. Často bývá gril opatřen víkem, který zamezuje úniku tepla, a kvalitní gril má ještě větrací otvory s regulátory. Ty jistí stálý přívod kyslíku a hladký průběh procesu grilování. Trochu pomalejší příprava grilu na práci a více kouře i zplodin.

Elektrický gril – má pod grilovacím roštem umístěn topnou spirálu. Spirála vyvíjí vysoké teplo a tím se sam čistí, přičemž tuk z grilovaných surovin se hromadí v grilovací vaně, přes kterou stéká do sběrné misky umístěné pod vanou. Čistá i když jemně pomalejší příprava grilovaných pochoutek.

Kontaktní gril – je typ elektrického kontaktního grilu, s nastavitelnou výšku horní desky, která umožňuje přizpůsobení se tloušťce grilovaného pokrmu. Kontaktní se mu říká proto, že pokrm musí být v kontaktu s grilovací plochou. Sklopná spodní deska odvádí tuk do odkapávací misky. Dobrá alternativa s podobnými vlastnostmi jako klasický elektrický gril.

Jak vybírat ten váš gril?

Ten svůj správný gril vybírejte dle vlastních propozic, kdy zvažte

 • jaký chcete zdroj tepla
 • jakou si představujete velikost grilu a grilovací plochy
 • kam gril přijde na terase či zahradě
 • také kde jej mimo sezónu uskladníte
 • kolik času chcete přípravě grilu a jeho uvedení do chodu před grilováním věnovat
 • vaši představu o ceně grilu
 • a také jaký design by se vám líbil

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality