12/7
Dřevo a kov na zahradě

Dřevo a kov na zahradě

12. července 2016 v 00.00, Chaty a chalupy, Zahrada

Sponzorované odkazy

Během léta se mnozí vrhají na renovace zařízení zahrady. Když se pozorně rozhlédnete po okolí vašeho domu, zjistíte, že kolem sebe máte spoustu drobných kovových a dřevěných věcí, které by stálo za to znovu přetřít, ošetřit, impregnovat.

Není od věci všímat nejen zahradního nábytku, ale i dalších dřevěných a kovových prvků, které si zaslouží stejnou péči a ochranu.

Jak na dřevo?

Starý nátěr zvelebovaného dřevěného kousku důkladně vybruste smirkovým papírem, aby byl povrch hladký. Před novým nátěrem také dřevo zbavte prachu a všech nečistot. Dřevěné předměty v exteriéru je lepší rovněž opatřit impregnačním napouštědlem, které je ochrání před červotoči, dřevokazným hmyzem a houbami, které způsobují modrání a hnilobu. Navíc se tím vyrovnává savost povrchu.

Nezapomeňte na skutečnost, že dřevěné předměty byste měli natírat za stálého a suchého počasí (při teplotě 5–30 °C). Nátěr nanášejte štětcem ve směru vláken dřeva. Pro vytvoření dlouhodobé ochrany je ideální nanést 2–3 vrstvy, přičemž mezi jednotlivými nátěry dodržte interval 8–14 hodin.

Náš tip

Dřevěné zahradní doplňky naimpregnujte prostředkem Luxol Impregnace, který díky speciálnímu složení penetruje dřevo do hloubky a dlouhodobě ho chrání. Pokud chcete docílit aktivní biocidní ochrany, opatřete předmět hned dvěma nátěry.

Bohatý výběr zajímavých odstínů, které zvýrazňují přirozenou strukturu dřeva, nabízí pak tenkovrstvá glazura Luxol Originál. Ta dřevěné předměty ochrání proti povětrnostním vlivům a UV záření. Navíc díky speciální technologii vody v oleji nátěr lépe penetruje do dřeva, zvyšuje jeho vodoodpudivost.

Jak na zahradní kovy?

Před samotným nátěrem je potřeba daný kovový kousek zbavit volné rzi a nesoudržných zbytků starého nebo poškozeného nátěru. K tomu vám poslouží ocelový kartáč a smirkový papír. Všechen prach a nečistoty pečlivě omeťte a povrch odmastěte. U rozpouštědlových barev využijte běžné ředidlo. U barev na vodní bázi vám postačí voda s kapkou kuchyňského saponátu.

Povrch kovového předmětu musí být suchý a čistý. Nátěr nanášejte štětcem nebo válečkem minimálně ve dvou vrstvách, mezi kterými dodržte 6 hodinový odstup. Doba schnutí nátěru je závislá na okolních podmínkách a typu barvy.

Náš tip

Brány, ploty, garážová vrata, kovové dekorace nebo zábradlí můžete natřít buď osvědčeným odstínem, nebo můžete sáhnout po odvážnějším nátěru. Širokou paletu barev od černé po červenou nabízí Hammerite – Přímo na rez hladký, který můžete nanést přímo na rezavý povrch a který předmětu dodá klasický vzhled. Stejné vlastnosti a navíc zajímavý reliéf nabízí produkt Hammerite – Přímo na rez kladívkový, který přiznává lehce vroubkovanou strukturu kovu. Hodně zajímavý je nový Hammerite – Přímo na rez Kovářská barva. Ten kovu dodá efektní temně černý odstín – matný, drsný povrch s kovovými odlesky.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality