21/6
3 zdroje spolehlivých informací o tepelných čerpadlech

3 zdroje spolehlivých informací o tepelných čerpadlech

21. června 2017 v 21.00, Stavba a rekonstrukce

Tepelná čerpadla jsou stále více žádaná, protože získávají až 80 % energie zdarma z obnovitelných zdrojů. Fungují tak, že převádějí teplo z okolního prostředí do vytápěných staveb, případně jím ohřívají vodu.

Pokud se tedy rozhodnete pro tepelné čerpadlo, oproti vytápění elektřinou, plynem, dřevem či uhlím značně ušetříte. K tomu Vás jistě potěší bezobslužný chod a stabilní teplota celý den.

Které však vybrat? Tepelná čerpadla se rozlišují podle toho, odkud odebírají teplo a kam je předávají (systémy voda/voda, země/voda, vzduch/voda a vzduch/vzduch). Například tepelné čerpadlo vzduch/voda se hodí téměř do všech typů domů. Avšak v chladných oblastech a u zahrad s možností položení plošného kolektoru raději instalujte tepelné čerpadlo země/voda s nižší spotřebou elektřiny a delší životností.

Výběr tepelného čerpadla je individuální záležitost, kterou se vyplatí neuspěchat. Prozkoumejte alespoň 3 zdroje spolehlivých informací.

1. Specializované časopisy a internetové stránky

Kvalitní články o tepelných čerpadlech na portálech Tzb-info.cz, Abeceda-cerpadel.cz, Nalezeno.cz či Ekoblog.cz

2. Databáze referenčních staveb

Velmi podnětné mohou být reference a recenze uživatelů tepelných čerpadel. Na internetu i naživo si můžete prohlédnout řadu rodinných, komerčních a dalších budov, které vytápějí tepelná čerpadla. Své zkušenosti předávají i známé osobnosti. Tepelné čerpadlo využívá například moderní penzion v Zadově, který vybudovala olympijská vítězka Kateřina Neumannová (konkrétně švédské zařízení IVT Greenline D35). Také známý režisér Zdeněk Troška oceňuje tepelné čerpadlo: „*Na displeji si nastavíte, kolik chcete mít doma stupňů, a když teplota klesne, čerpadlo se zapne. Víc nemusíte dělat. Kdo to vymyslel, měl by dostat nobelovku.*“

3. Individuální návrh tepelného čerpadla

Zaujalo tepelné čerpadlo i Vás? Nyní si ho můžete nechat navrhnout s ohledem na Vaše konkrétní podmínky. Společnost Te­pelná čerpadla IV­T, která už v ČR nainstalovala více než 11 tisíc těchto zařízení, Vám tuto službu nabízí zdarma. Poradí také se všemi kroky potřebnými k realizaci nového vytápění.

Stačí vyplnit jednoduchý online formulář poptávky po návrhu tepelného čerpadla, v němž uvedete základní údaje o vašem objektu (tepelnou ztrátu, velikost vytápěné plochy…), případně preferovaný systém tepelného čerpadla. Formulář odešlete a na přiložený e-mail brzy obdržíte individuální návrh tepelného čerpadla.

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality