26/6
Tepelná čerpadla zajistí ekologické a levné vytápění

Tepelná čerpadla zajistí ekologické a levné vytápění

26. června 2014 v 00.00, Služby, Zahrada

Sponzorované odkazy

Tepelné čerpadlo je jeden ze zdrojů ekologického vytápění využívaný u nás i za hranicemi. Zajišťuje levné vytápění, dostatek tepla i bezstarostný provoz.

Hlavní důvody k pořízení tepelného čerpadla?

Ceny energií v posledních letech rostou a každý z nás se proti tomu snaží nějak bojovat. Někdo zkouší šetřit, někdo mění dodavatele a někdo hledá možnosti, jak se zbavit závislosti na monopolních dodavatelích. Tepelná čerpadlo může být tím správným řešením.

S ním ušetříte na vytápění a provozu celého vašeho domu. Samozřejmě, že i samotné čerpadlo něco stojí, náklady jsou o něco vyšší než u obvyklých zdrojů vytápění. Přesto se vám tato investice skutečně rychle vrátí. Pokud byste porovnávali poměr cena/výkon u jednotlivých zdrojů vytápění, tepelné čerpadlo by dopadlo nejlépe.

tepelné čerpadlo „země – voda“; zdroj: topeni-topenari.eutepelné čerpadlo „země – voda“; zdroj: topeni-topenari.eu

Navíc je tento způsob velmi komfortní. Nemusíte nikde shánět zásoby paliva (uhlí, dřevo…) a také nemusíte vynášet popel.

Tepelné čerpadlo je také přátelské k životnímu prostředí. Jeho užíváním se snižují emise skleníkových plynů a jiných škodlivin. Z těchto důvodů je tento způsob vytápění podporován Státních fondem životního prostředí v dotačním programu Zelená úsporám.

Typy tepelných čerpadel

Země – voda: toto čerpadlo odebírá teplo ze země (pod zahradou). Vrty mají průměr asi 12 až 16 cm a jsou hluboké 80 – 150 m. Uvnitř vrtu je plastová sonda, která je naplněná nemrznoucí směsí. Ta přenáší teplo mezi zemí a čerpadlem.

Voda – voda: v tomto případě je teplo odebíráno ze spodní či geotermální vody. Ta je čerpána ze studny do výměníku tepelného čerpadla a poté zase vrácena do země.

tepelné čerpadlo „voda – voda“; zdroj: topeni-topenari.eutepelné čerpadlo „voda – voda“; zdroj: topeni-topenari.eu

Vzduch – voda: tento typ tepelného čerpadla odebírá teplo z venkovního vzduchu. Vzduch je nasát přímo do čerpadla a získané teplo je použito pro ohřev vody v topném systému.

Kde a k čemu ho využit?

Tepelné čerpadlo se nepoužívá jen k vytápění objektů. Lze ho také použít pro ohřev vody, bazénů nebo jako klimatizaci.

Je možné ho instalovat v rodinných domech, rekreačních objektech, bytových domech, ale i různých komerčních či průmyslových budovách.

Úvodní obrázek: tepelnacerpadla-cz.eu

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality