10/10
Tepelné čerpadlo je cestou k úspoře za energie

Tepelné čerpadlo je cestou k úspoře za energie

10. října 2022 v 00.00, Stavba a rekonstrukce

Domácnosti, firmy i státní instituce. Všichni dnes přemýšlejí, jak ušetřit na energiích. Zdá se totiž, že se z nich stane podstatná položka našeho rozpočtu. Než se i vaše účty za elektřinu znásobí, je třeba začít jednat.

Univerzální radou pro šetření je snížit spotřebu, tedy plýtvat méně energie. Když už se ale omezujete tak, že více by to nejspíše nešlo, je na čase popřemýšlet o tom, jak energii získávat levněji. Řešením mohou být fotovoltaické panely na střeše nebo právě tepelné čerpadlo.

Jak funguje tepelné čerpadlo?

Velmi zjednodušeně řečeno bere teplo z okolí (ze země, vzduchu či vody) a to pak převádí na vyšší teplotní hladinu, která se používá pro vytápění nebo ohřev teplé vody. Převod probíhá stlačením par chladiva v kompresoru.

Podle čeho si vybrat variantu? Nechte si zpracovat porovnání tepelných čerpadel pro váš konkrétní případ, porovnávejte topný faktor tepelného čerpadla. V českých podmínkách se hodně instalují tepelná čerpadla vzduch/voda, která dosahují skvělé účinnosti, a navíc nevyžadují drahé vrt a zemní práce.

Návratnost je velmi rychlá

Počáteční investice zcela jistě přesáhne sto tisíc korun. Její velkou část ovšem může pokrýt státní dotace v rámci programu Zelená úsporám či Kotlíkové dotace. S dnešními cenami energie je navíc návratnost vložených peněz opravdu rychlá.

Topení a ohřívání čerpadlem je komfortní

Moderní tepelné čerpadlo se dá ovládat prostřednictvím tabletu, telefonu či počítače v aplikaci nebo na webu. Nemusíte chodit nikam přikládat, neřešíte, zda máte na tuhle topnou sezónu dostatečné zásoby uhlí či dřeva. Kromě toho topením neznečišťujete ovzduší, neuvolňují se žádné pevné částice ani plyny s obsahem CO2.

Tepelná čerpadla se jeví jako skvělá volba, tak neváhejte. Ta moderní jsou tichá, komfortní a pomohou vám dosáhnout rekordních úspor. A například společnost MasterTherm na svá čerpadla dává 7letou záruku, takže si můžete být jistí jejich spolehlivostí.

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality