17/11
Poptávka po nemovitostech roste nehledě na pandemii: developeři vytvářejí tlak na zrychlení příprav projektů i nyní

Poptávka po nemovitostech roste nehledě na pandemii: developeři vytvářejí tlak na zrychlení příprav projektů i nyní

17. listopadu 2020 v 00.00, Developeři

Sponzorované odkazy

Cena bytů v letošním roce rostla sice oproti minulosti volněji, ale nezastavila se. I přes období pandemie registruje izraelský developer v druhé polovině roku další skokové nárůsty poptávky po koupi bytu či vily.

Je vidět, že koupě nemovitosti je v době pandemie jistou investicí, proto developeři hledají další možnosti a lokality pro své projekty. Star Group nezůstává pozadu a má pro tento rok naplánováno více lokalit, spolu s tím také dokončuje stávající projekty. V tuto chvíli z rozestavěných 222 bytů a 12 rodinných domů s dokončením příští léto společnosti zbývá prodat pouhých 25 procent jednotek, všechny ostatní byty a domy již svého budoucího majitele mají.

Urychlení procesu je nutné

„Je nutné maximálně urychlit celý proces příprav projektů, protože podle kvalifikovaných odhadů se v horizontu 15 let do Prahy trvale přistěhuje přes sto tisíc nových obyvatel. To znamená dokončit více než pět tisíc nových bytů ročně. A to opravdu hovoříme o spodní hranici možného,“ vypočítal Tal Grozner, ředitel developerské společnosti Star Group, kolik bytů by se mělo každý rok v Praze předat do užívání, aby byla uspokojena poptávka po bydlení nově příchozích obyvatel Prahy.

„My jsme si při plánování projektů vědomi také toho, že nejde jen zvolit vhodnou lokalitu, kde je dostatečná občanská vybavenost, ale že je potřeba lokalitu také rozvíjet a připravit ji na příchod nových obyvatel,“ vysvětlil Tal Grozner. „Do bytů se často stěhují mladé páry, případně mladé rodiny s dětmi, a pro ně je například školka v pěší vzdálenosti vlastně nutností,“ dodal. Ve výčtu dodatečné výstavby je tak v Nových Chabrech i malé nákupní centrum s restaurací a sportovně-relaxačním centrem.

Dostupnost infastruktury, kultury a rekreačních ploch

Klienti developerské společnosti Star Group kladně hodnotí mimo jiné solidní dostupnost kulturních zařízení či sportovních a rekreačních ploch. „Důležitá je také blízkost přírody, cyklostezky i upravené pěší trasy. Lidé v Nových Chabrech díky tomu mají spoustu příležitostí, jak si aktivně odpočinout. To v dnešní době oslovuje všechny věkové skupiny,“ dodal Tal Grozner.

Statistiky výstavby bytů v Praze

Český statistický úřad zaznamenal v Praze první polovině roku 2020 meziroční růst počtu zahájených bytů o takřka 17 procent. V porovnání s tím ale klesl počet dokončených nemovitostí o necelých 13 procent. Výraznější meziroční úbytek podle Českého statistického úřadu jde pozorovat u stavebních povolení a ohlášení, a to až o polovinu. Z dlouhodobého hlediska se předpokládá, že ceny bude šroubovat vzhůru pomalá výstavba, kterou brzdí rozvleklé povolovací procesy.

Počet úspěšně dostavěných bytů v české metropoli činil podle údajů Českého statistického úřadu pouze 2296 bytů za první polovinu roku 2020. To jen dokazuje, na co developeři již delší dobu upozorňují: povolovací řízení někdy trvá i víc než 10 let. Řešením do budoucna bude nový stavební zákon, který má výrazně zkrátit povolování staveb. Tato norma, která má zkrátit povolování staveb, by však měla začít platit nejdřív od února či března 2021.

Nová legislativa je nadějí

„Do nové legislativy vkládáme velké naděje. Jako developer se i nadále zajímáme jak o větší území, která bychom mohli komplexně rozvíjet v duchu našich realizovaných i aktuálních projektů Kejřův Park a Nové Chabry, tak o pozemky umožňující vytvořit komornější projekt luxusnějšího bydlení,“ přiblížil Tal Grozner, šéf české pobočky Star Group, dva směry, kudy se izraelská developerská společnost v Česku vydává.

O společnosti Star Group

Star Group Ltd. je společnost investorů se širokými odbornými znalostmi mezinárodního realitního trhu. Nové koncepty bydlení v České republice představuje společnost Star Group od roku 2003. Do dnešního dne dokončila a předala 1040 nových bytů ve čtyřech různých pražských lokalitách a více než 840 nových bytů je v současné době v různém stadiu přípravy či výstavby. Mezi aktuální projekty bydlení společnosti Star Group patří Nové Chabry a Nové Chabry vily.

Zdroj foto: Stargroup.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality