5/1
Jak na sušení prádla v zimě?

Jak na sušení prádla v zimě?

5. ledna 2021 v 00.00, Nové byty, Nové domy, Zahrada

Sponzorované odkazy

Sušíte prádlo doma v domě či bytě? V letních a jarních měsících je to jednoduché a prádlo vám uschne za pár hodin. Ale co na podzim a v zimě?

Zima, ale i sychravý podzim dokáže s prádlem zamávat. Vlhkost z něj ne, a ne ustoupit v přirozenému procesu sušení. A vlhkost z prádla se může přenést do interiéru a vytvořit bujení vlhkých map a plísní, které nejen že jsou nehezké, ale i zdraví velmi škodlivé.

Důležité je umístění sušeného prádla v domácnosti

Ano, je velmi důležité, kde v domě či bytě prádlo sušíte. Dnes není vůbec žádný problém využít mobilních skládacích sušáků na prádlo a moci tak přenést je kamkoli potřebujete a chcete. Každopádně se vyhněte obývacímu pokoji, nebo ložnici. Tam sušené prádlo nepatří, protože zde trávíte hodně času – ve dne hodiny v obývacím pokoji a v noci hodiny při spánku v ložnici. A vlhký vzduch nesvědčí astmatikům, lidem s citlivými průduškami, nemocnými plícemi a vůně z pracího prostředku nebo aviváže také alergikům.

Kam s ním?

Kam tedy se sušákem plným mokrého prádla? Ideální je dobře větratelné místo, v němž netrávíte moc času – kupříkladu hala, předsíň, koupelna, nebo kuchyně či pracovna. Postaven by měl být nepříliš blízko stěn a ani příliš blízko z topného tělesa.

Mráz prádlu nevadí

Pokud patří k vašemu bytu balkon, terasa, dvorek nebo bydlíte v domě se zahradou či dvorem, tak sušte prádlo i v zimě zde. Mráz totiž prádlu nevadí. A v případě, že sušíte prádlo na nekrytém prostranství, tak když se počasí změní na deštivé, mlhavé, či sněhovou přeháňku, není nic snazšího než sušák přenést dovnitř, nebo pod střechu. Samotného mrazu se u sušeného prádla nemusíte nijak obávat. Vlhkost v prádle zmrzne a následně se vypaří. Je to stejné, jako byste sušili prádlo uvnitř příbytku, ale navíc bude pěkně vymrzlé, provětrané a díky mrazu zbavené všech choroboplodných zárodků.

Promýšlejte sušení již předem

Přemýšlejte o tom, kde a jak budete prádlo sušit již v momentě, kdy je dáváte prát. Můžete tak nastavit silnější ždímání, nebo další ždímací cyklus. Tak prádlo před pověšením bude minimálně vlhké a uschne vám dobře a rychle kdekoliv. Samozřejmě nelze vše ždímat na vysoké otáčky. Pak zkuste vždy před pověšením prádlo vytřepat. Tak z něj dostanete nadbytečnou vodu i část vlhkosti.

Časté větrání má rovněž efekt

Sušíte – li prádlo doma uvnitř příbytku, častěji větrejte. I to má pozitivní efekt na prostředí u vás doma i na samotné prádlo. Nejenže se zbavíte nadbytečné vlhkosti v prostoru, ale prosušíte tím de facto i prádlo.

Máte li možnost, využijte sušičku prádla

Jestliže máte doma sušičku, máte po problému. Ne vždy však je to možné, mnohé příbytky díky prostoru to nedovolí. Není v nich zkrátka kam sušičku umístit. Často se volí umístění s pračkou na sebe, ale v tom případě je dobré mít stabilní a dobře technicky umístěné a nainstalované police, aby byly oba spotřebiče stabilní.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality