17/4
Umakartové jádro: Co s ním?

Umakartové jádro: Co s ním?

17. dubna 2011 v 23.00, Nové byty

Sponzorované odkazy

Umakartové jádro představuje v dnešní době spíše výjimku, kterou se snaží ze svých domovů odstranit nejeden majitel. Kdysi představovalo umakartové jádro rychlé a především levné řešení výstavby, které se uskutečňovalo téměř v každé bytové jednotce. Naštěstí je dnes **umakart* vystřídán za nové, kvalitnější stavební materiály, díky kterým proběhne i rekonstrukce rychleji a jednodušeji.

Kompletní rekonstrukce

Pokud plánujeme z umakartové jádra vybudovat moderní a vkusnou koupelnu, nevyhneme se kompletní rekonstrukci. Z tohoto důvodu je nutné staré umakartové bytové jádro kompletně odstranit a nahradit ho novými, moderními stavebními materiály.

Nevýhodou kompletní rekonstrukce je několikadenní přestavby, která se dle náročnosti stavebních prací pohybuje v rozmezí pěti až deseti dnů. Cena za kompletně předělanou koupelnu vás vyjde ve standardu přibližně na 120 000 Kč.

Nebourejme, rekonstruujme

Řešení máme však i pro ty, kteří se nechtějí zrovna pouštět do kompletní rekonstrukce bytu, která by měla představovat celkovou dispoziční změnu. Umakartové jádro lze jednoduše ponechat tak jak je, a to nejen na svém místě, ale i ve své podobě. Díky rozmanitosti stavebních materiálů lze jednoduše stávající umakart obložit. Díky této možnosti nepotrvají stavební práce příliš dlouhou dobu a přepokládaný nepořádek se minimalizuje. S ponecháním umakartového jádra na svém místě a s nezasahování do instalací se zachovají i původní rozvody vody a elektroinstalace.

Cesta rekonstrukce, při zachování kompletního umakartového jádra, se ubírá směry obkladů. Vybrané obklady lze jednoduše na umakart nalepit za pomoci speciálního lepidla, které dokonale tyto dva materiály spojí.

Dalším řešením, které dovoluje rekonstrukci při zachování stávajících dispozic bytu, je sádrokarton. Sádrokarton můžeme k umakartovým stěnám jednoduše přišroubovat a poté oblepit obkladačkami. Možným řešení jsou i speciální panely, které se při další rekonstrukci nemusí vyměňovat celé, ale pouze po požadovaných kusech.

Pomůže i výmalba

K rekonstrukci umakartového bytu mnohdy velmi často pomůže moderní a cíleně zvolená výmalba. K největším přednostem výmalby umakartového jádra patří úspora finančních prostředků. Umakartové jádro je nutné před samotným nátěrem omýt vodou a natřít speciální omyvatelnou barvou.

Možnou alternativou je samolepící omyvatelná fólie, vhodná do vlhčího prostředí. Při jejím výběru je nutné dbát nejen na kvalitu, ale také na možnosti užití, jelikož párou a častým vlhkem by se mohla po čase začít odchlipovat.

Pokud tedy plánujete rekonstrukci umakartového jádra, dobře zvažte všechny možné a dostupné varianty. Jak jsme si ukázali, je jich celá řada, takže by výběr měl co nejlépe odpovídat vašim potřebám a přáním.

zdroj: http://www.koupelny-straka.cz/…hodteumakart, http://www.stavocentrum.cz/index.php?…

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality