22/6
Zahradní jezírko je ozdobou exteriéru

Zahradní jezírko je ozdobou exteriéru

22. června 2010 v 00.00, Služby

Sponzorované odkazy

Zahradní jezírka jsou okrasou každého exteriéru, jejich kouzelná scenérie dokáže oživit venkovní prostředí a dodat mu neocenitelné kouzlo. Vodní hladina a ticho vyzařující z jezírka blahodárně působí na lidskou psychiku, tudíž uměle vybudovaná zahradní plocha přináší svým majitelům výborné relaxační podmínky.

Zahradní jezírko je ozdobou exteriéru (http://www.realitymag.cz)

Přírodní jezírka jsou přesnou kopií vodních ploch

Zahradní jezírka, založená na přírodním konceptu, jsou téměř k nerozeznání od přírodních vodních ploch. Také realizace přírodních zahradních jezírek je daleko složitější než-li vybudování jezírka s použitím plastové vany. Při návrhu a koncepčního řešení je důležité dobře zvážit jeho umístění, jelikož pozdější opravy s sebou přinášejí velmi náročný zásah.

Přírodní zahradní jezírka disponují zpravidla netypickým a hlavně nerovnoměrným tvarem s bohatou zelení. Hustý porost okolo jezírka navozuje pocit přirozeného přechodu mezi vodní a zahradní plochou. Rostlinky je samozřejmě nutné osadit i do samostatného jezírka tak, aby konečný vzhled působil především přirozeně a přírodně.

Zahradní jezírko je ozdobou exteriéru (http://www.realitymag.cz)

Oblíbená jsou i jezírka betonová

K oblíbeným a bytelnějším typům zahradních jezírek patří jezírka betonová, která nám dovolují při jejich čištění přímého vstupu do prostoru. Ačkoliv se nám na první pohled může zdát, že nám jezírka z betonu budou sloužit doživotně, opak je pravdou. K tomu, aby nám po nějakou dobu jezírka vydržela „zdravá“, musíme se o ně pravidelně starat a každým rokem je natírat ochranným lakem.

Také jejich provoz vyžaduje složitější a namáhavější procedury, např. na zimu je nutné jezírka z betonu vypustit. Je to z důvodu zamrznutí vody, kdy by mohl led poškodit betonovou nádrž. Také samotné zhotovení a vybudování betonového jezírka vyžaduje odbornou práci, laici by se raději do betonování neměli pouštět.

Zahradní jezírko je ozdobou exteriéru (http://www.realitymag.cz)

Zahradní jezírka disponují faunou i florou

Nejen vodní plocha, ale také fauna a flora žijící v zahradním jezírku vytváří nezapomenutelné zážitky. K základní zeleni patří bahenní rostliny a okrasné plovoucí rostliny, jako např. nádherně kvetoucí lekníny. Příjemným zpestřením zahradního jezírka jsou barevní kapříci, ale také žabičky či mloci, kteří si do jezírka naleznou cestu sami.

K romantickému charakteru jezírka přispívají i další, neživoucí předměty, které však tvoří nádhernou dekorační kulisu. Oblíbené jsou různé fontánky, keramické či kovové lucerničky, speciální osvětlení nebo vodopád.

Zahradní jezírko je ozdobou exteriéru (http://www.realitymag.cz)

zdroj: http://www.zahradnijezirka.net, http://www.i-zahradni-jezirka.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality