9/9
Roubenky na klíč: Na co si dát pozor?

Roubenky na klíč: Na co si dát pozor?

9. září 2010 v 00.00, Nové domy

Sponzorované odkazy

Dřevo, přírodní a jeden z nejstarších stavebních materiálů, je v dnešní době čím dál, tím více oblíbenější. Není divu, vždyť kombinuje takové vlastnosti, které jiný materiál svým uživatelům nabídnout nemůže.

Dřevěná roubenka je zárukou kvality

Roubenka, jako plnohodnotné obydlí, představuje přirozenou a zdravou alternativu moderního bydlení. V dnešní době se ekologické bydlení dostává do podvědomí a pozornosti lidí, roubenka přestává být brána jako víkendové stavení a nabízí možnost celoročního bydlení.

Přirozené vlastnosti dřeva přispívají k velkým přednostem, kterými roubenky disponují. Dřevo dokáže regulovat přebytečnou vlhkost, zabraňuje nadbytečnému víření prachu a tak nabízí uživatelsky příjemné bydlení i pro alergiky a astmatiky. Většinu roubených staveb lze zařadit do kategorii nízkoenergetického bydlení, které disponuje výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi.

Roubenka na klíč

Na našem trhu existuje několik firem, které se zabývají výstavou roubených domků na klíč. K velkým přednostem patří mimořádně rychlá výstavba – montáž, která se ve většině případů zrealizuje do jednoho měsíce. Výstavba roubenky se však může prodloužit, a to v závislosti na typu provedení nebo odbornosti firmy.

Mnozí si myslí, že cena za roubené domky se pohybuje v astronomických výšinách, avšak opak je pravdou. Menší roubenky se dají pořídit v hodnotě kolem 400 000 Kč v hrubé stavbě, ovšem za ty prostornější zaplatíme v hrubé stavbě kolem 1 000 000 Kč. Cenu roubenky na klíč, která by byla kompletní, nelze jednoznačně stanovit, jelikož její cenové rozpětí je velké. Konečná cena roubenky na klíč se odvíjí o představ a požadavků investora, o jeho nárocích na vytápění, vybavení roubenky a detailních prvků.

Cena se liší také dle používaných materiálů, a to nejen pro interiér, ale i pro exteriér roubeného domu. Při výběru stavební firmy roubených domků si také ověřme cenu za práci, jelikož ta se mnohdy velmi liší. Rozdíly, které ve finále za stavební práce vynaložíme se mohou lišit v desetitisících až statisících.

V ceně stavby na klíč však není zahrnuta cena pozemku a jeho úpravy, cena připojení k inženýrským sítím a vybavení domu (kuchyňská linka, spotřebiče, apod.). Některé firmy udávají cenu stavby bez DPH, tudíž před uzavřením smlouvy, buďme v každém případě obezřetní.

 

zdroj: ://www.janovy­roubenky.cz, http://www.roubenkyroubal.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality