2/7
Moderní řadové domky Lesopark Ostrava – Slezská

Moderní řadové domky Lesopark Ostrava – Slezská

2. července 2009 v 00.00, Nové byty

Sponzorované odkazy

V listopadu roku 2008 byla kompletně dokončena výstavba moderních řadových domků pod názvem Lesopark Ostrava – Slezská.

Komplex řadových domků se rozprostírá ve Slezské Ostravě, areál kopíruje ulice Koněvova a ulice V Korunce. Jednotlivé bytové jednotky jsou rozmístěny do šesti řadových dvoupodlažních bloků, které nedisponují podsklepními prostory. Architektonickým pojetím, při plánovaném konceptu, byla jednoduchost, modernost a zachování historické architektury, která je charakteristická pro ostravský region.

Koncept stavby se skládá ze dvou různých domovních typů, obě dvě varianty jsou vystaveny v kombinaci betonově-zděné konstrukce s vysokými požadavky na ekonomicky úsporné hledisko. Nerovnost terénu, jehož plocha disponuje středně problematickou svažitostí, je řešena umístěním domů do zářezů a částečných násypů. Svažitost plochy je také důvodem kaskádovitého uspořádání jednotlivých domů, které jsou vybudovány v různých výškových úrovních.

Každý byt disponuje vlastní soukromou zahradou s terasou a parkovacím místem pro kryté stání vozidla. Vstup na vlastní zahradu je z přízemních bytových jednotek řešen přímo z obytného prostoru, součástí zahrady je celodřevěná terasa s rozměry o celkové ploše 12 m². Sousední zahrady jsou odděleny dřevěnou zástěnou, což přispívá k větší míře soukromí. Bytové domy typu A disponují samostatným krytým stáním pro dvě auta, bytové domy typu B disponují stáním pro jeden vůz.

V těsné blízkosti obytného souboru Lesopark se nachází největší přírodní park, ve kterém je umístěna zoologická zahrada. Kvalita bydlení se díky četným zalesněným a zeleným plochám několikanásobně zvyšuje, jelikož bydlení připomíná pobyt na venkově. V celém obytném komplexu jsou zachovány rozlehlé plochy zeleně, což ocení především rodiny s malými dětmi nebo senioři.

Ke komfortu a vysoké úrovni bydlení přispívá výborná občanská vybavenost, zhruba do jednoho kilometru se nachází školy, lékaři, obchody, nejrůznější druhy služeb, MHD, společenská a kulturní zařízení.

zdroj: http://www.lesoparkostrava.cz/

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality