27/4
Nové byty ve starém domě? Ostravský rezidenční projekt Charlotta

Nové byty ve starém domě? Ostravský rezidenční projekt Charlotta

27. dubna 2009 v 00.00, Nové byty

Sponzorované odkazy

Pokud se chystáte koupit si nějaký ten byt v Ostravě, láká Vás centrum a máte dostatek finančních prostředků, máte v současné době (duben 2009) poměrně velký výběr. V centru Ostravy se dají sehnat jak klasické staré byty v původním stavu, který většinou není ideální a vyžaduje zásahy nového majitele, tak novostavby, kterých v posledních letech vyrostlo v centru Ostravy hned několik.

Nový nebo starý byt?

Pokud však patříte mezi skeptiky, kteří nedůvěřují novým bytům a „drby“ o tom, jak se snaží developeři šetřit na materiálech kde se dá, Vás nenechají spát, může být pro Vás tou správnou volbou koupě některého ze starších bytů v centru Ostravy.

Pokud máte čas a peníze, není příliš problém si takový byt koupit a následně celý zrekonstruovat. Pokud však nechcete příští rok trávit za zády dělníků, měli byste se poohlédnout po nějakém již zrekonstruovaném bytě. Těch však v centru Ostravy není tolik, a pokud ano, jedná se většinou o rekonstrukce, které prováděli jednotlivci a které Vás kvalitou či vkusem nemusí uspokojit.

S opravdu velmi zajímavou nabídkou však přichází rezidenční projekt Charlotta. Tento projekt zahrnuje kompletní rekonstrukci bytového domu, situovaném v historickém jádru města Ostravy.

Rezidenční projekt Charlotta – Sokolská ulice v Centru

Původní dům ostravského podnikatele Franze Chmela byl vystavěn v létech 1905 –1907 známým ostravským stavitelem a pozdějším starostou města Hansem Ulrichem a jeho společníkem Aloisem Mihatschem. Dům vystavěli na i tehdy nejexponovanějším místě moravskoslezské metropole Johannyho ulice (dnešní Sokolská), kde hlavními přednostmi jsou nejen blízkost úřadů, peněžních ústavů, sídel společností, center vzdělávání a zábavy, ale rovněž dopravní dostupnost autem, pěšky a městskou hromadnou dopravou.

V rámci reálných možností trhu s nemovitostmi v Ostravě, představuje rezidenční projekt Charlotta optimální řešení otázky bydlení náročné klientely, a to zvláště s ohledem na perspektivu rozvoje ostravské aglomerace vzhledem k citlivému nedostatku bytů takové kategorie, jakou rezidenční projekt Charlotta sleduje.

Prostorné bydlení v srdci města

Rezidence Charlotta představuje v 5 nadzemních podlaží celkem 13 bytových jednotek s příslušenstvím. Rekonstrukce prováděná již od roku 2006 zahrnuje renovaci původních dispozic, v detailu repase všech historicky atraktivních celků (dveřní a okenní konstrukce, podlahy) obohacené o prvky s moderním designem. Tímto vznikl uznale sladěný dialog mezi historii a současností, uplatňující se jak v obytných prostorách, tak i v kuchyních a koupelnách (kvalitní obklady, sanitární keramika).

Záměrem bylo rovněž vytvořit individuální prostředí, proto je každá z bytových jednotek odlišně řešená v dispozicích a celkovém estetickém pohledu výběrem jednotlivých doplňků i samotném barevném ladění.

Mezi neopomenutelné klady a výhody rezidenčního projektu Charlotta ve vztahu k již výše uvedené nejexponovanější části Ostravy patří venkovní stání. Vrcholem architektonického a stavitelského umu je pak panoramatický výtah umístěn vně budovy.

Velikosti bytů se pohybují v rozmezí 110 – 230 m2, přičemž cena je stanovena na 37 000 Kč/m2. Nutno dodat, že 50 % bytů je již vyprodáno.

Zdroj textů: www.msr.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality