19/5
Mezonetové byty – bydlení do patra

Mezonetové byty – bydlení do patra

19. května 2014 v 21.30, Nové byty, Nové domy, Okna, Střechy

Sponzorované odkazy

Atypické bydlení s netradičně pojatými prostorami, které jsou sestaveny do více pater (většinou jednoho), k nimž v převážné většině náleží i velkorysá lodžie nebo přímo terasa. Takto se dá zjednodušeně definovat mezonetový byt. A samo slovo mezonet je cizokrajného původu – francouzského, odvozeno od maisonette, což znamená česky domeček.

Mezonetový byt

Může být přímo jako mezonet již postaven, nebo se jedná o starší rekonstrukci bytů, kdy mezonet vznikne propojením dvou bytů nad sebou. Atraktivní prostory vzniknou rovněž propojením nejvyššího patra s podkrovím, nebo spojením s novou přístavbou na ploché střeše.

Mezonetové byty jsou umístěny ve stylových domech, MrsMyerDE/de.wikipedia.org/

Lukrativní a atraktivní

Takovým jej činí právě ona vertikalita – bydlení do patra. Mezonet je prima bydlení, vhodné spíše pro mladší osoby a páry bez dětí. Proč? Protože starším osobám, dětem a maminkám s miminky a malými dětmi se hůře zdolávají schody do patra. A přenášení dítek spolu se všemi potřebnými věcmi je také náročnější.

Nejsou vhodné pro každého

I svojí velikostí tomu mezonetové byty odpovídají – jsou převážně v rozpětí do 2 – 4+kk. Pro mladou rodinu, která se rozrůstá, jsou tedy nepříliš vhodnou alternativou. Ale je to vždy otázka životních hodnot a toho co dané osoby upřednostňují. Zcela bezesporu je mezonetový byt originálním bydlením se zajímavými průhledy a vysokými stropy.

Mezonetový byt s kuchyní v patře, KarinDalziel/Flickr.com

Mají své klady i zápory

Ale vysoké stropy a velkorysý prostor nemusí být jen kladem, záporně se tato skutečnost odrazí na problematické vytopitelnosti bytu a větší spotřebě energií při topení. S tím se pojí i správná větratelnost prostoru, aby si uživatelé nevyháněli teplo nevhodně ven. Dalším negativem je strukturální skladba mezonetového bytu, kdy je téměř vždy umístěna dole hala s jídelním koutem, kuchyní a obývací částí. Nahoře pak bývají ložnice, koupelna a případně další pokoje. Díky rozložení tepla v prostorách, by to bylo ideální naopak – aby ve větším chladu sídlila dole ložnice a obývací prostory, kde se pohybují lidé nejvíce, byly nahoře v teplejším vzduchu, který stoupá odspodu nahoru.

V každém případě platí, že mezonet může být pěkným a originálním atypickým bydlením, u něhož je kladem větší klid i soukromí, než v klasickém bytě. Snoubí se v něm propojení bydlení v domě a v bytě.

Mezonet je pěkným atypickým bydlením s originálními prostorami, KennyCorbin /Flickr.com

Úvodní obrázek: KennyCorbin /Flickr.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality