23/8
V kurzu je zelené bydlení

V kurzu je zelené bydlení

23. srpna 2014 v 00.00, Chaty a chalupy, Nové byty, Nové domy

Sponzorované odkazy

V současné době je čím dál více upřednostňováno ekologické bydlení, hlavně kuchyně. Tedy takové bydlení a kuchyně, v nichž můžeme nejen ušetřit, ale zároveň být šetrní k životnímu prostředí. Pořízení energeticky úsporných spotřebičů, správného nábytku a podlahovin můžeme v dlouhodobém a konečném důsledku velmi ulevit naší kapse.

Myslet ekologicky

Ekologie je biologická věda, jež se zabývá vztahem organismů, prostředí a jejich vzájemného působení. Vědní obor se obecně zabývá platnými ekologickými principy, přičemž dnes se pojmem ekologie myslí rovněž ochrana životního prostředí, a také výzkum a výroba ekologicky šetrných produktů.

Ekologie bydlení

V kontextu ekologie existuje ekobydlení. Zastávají ji a praktikují ve svých domovech lidé, jimž není lhostejné životní prostředí a hlavně prostředí, ve kterém žijí. Ekobydlení je ekologie uplatněná v rámci domu, bytu, kuchyně. A znamená myslet ekologicky již při pořizování nábytku, spotřebičů, doplňků a zařízení.

nízkoprůtoková kuchyňská baterie, IngirFluw/Flickr.comnízkoprůtoková kuchyňská baterie, IngirFluw/Flickr.com

Jak drahé je ekobydlení, aneb co to stojí?

Nemusí být pravdou, že tzv. zelené bydlení, ekologické výrobky a jejich pořízení je drahé. Možná prvotně, ve vstupních nákladech tomu tak je. Ne však vždy, A prostředky investované do ekologického fungování domácnosti mají svým využitím vysokou návratnost.

Existuje však několik ekovychytávek, které lze aplikovat bez přílišného zatížení peněženky.

Příprava pokrmů

Zelená kuchyně znamená i správné zdroje, které při každodenních činnostech (přípravě surovin, vaření, pečení, mytí a čištění) využíváte. Jednou variací, jak snížit náklady v domácnosti, je koupě nízkoprůtokové kuchyňské baterie. A můžete si dokonce vybrat, zdali to bude baterie s automatickým časovačem vypínání, nebo se snímačem kolik vody proteklo.

je dobré nakupovat spotřebičře s rozmyslem, Catrindesutrig/Flickr.comje dobré nakupovat spotřebičře s rozmyslem, Catrindesutrig/Flickr.com

Vaříme

Více než 40% domácností i při boomu sklokeramických varných desek, stále využívá k vaření elektrickou energii nebo plyn, a to v závislosti na tom, k čemu má lepší přístup. I tady lze mnohonásobně snížit množství energie potřebné k vaření a pečení. Docílit toho lze vhodným nádobím. Mimo druhy nádobí, které se hodí i na varné indukční desky, nebo na horkovzdušné trouby, dnes je na trhu nádobí, v němž není zapotřebí vody, tudíž se v nich potraviny uvaří mnohem rychleji a za nízké spotřeby energie i vody.

Po jídle

Většina moderních domácností dnes má myčku nádobí. Ale i když spotřeba vody ručním umýváním nádobí oproti využití myčky je mnohonásobně vyšší, i tato chytré spotřebiče mohou odčerpávat mnoho energie. Proto je dobré nakupovat myčku s rozmyslem, a volit vždy tu s nízkou spotřebou vody a el.energie, v energetické třídě A a vyšší (A+, energy star, atp.). Výborné je, má li myčka v nabídce programů i varianty s nižší teplotou (ideálně okolo 50°C).

Těmito kroky se značně přiblížíte eko fungování své domácnosti.

Úvodní obrázek: Josua/Flickr.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality