4/9
Jak ochránit dům před zloději

Jak ochránit dům před zloději

4. září 2014 v 00.00, Okna, Služby

Sponzorované odkazy

Ať bydlíte v domě či bytě, můžete se stát obětí zloděje. Mnohým z nás se to již stalo a těch kterým ne, doufají, že to nikdy nepoznají. Můžete přijít o peníze, elektroniku, cenné předměty, ale i o věci, které pro vás mají velkou citovou hodnotu. Pokud chcete tomuto zabránit, zabezpečte svůj domov, abyste toto riziko minimalizovali.

Základem jsou bezpečností dveře

Jak se dostane zloděj dovnitř? Dveřmi nebo oknem. Proto je podstatné tyto dva „vstupy“ nejvíce chránit. Bezpečnostní dveře mají ocelovou konstrukci, oboustranné celoplošné pancéřování, až 25 bodový uzamykatelný systém a speciální kalené kryty zámků. Důležité je mít i bezpečnostní cylindrickou vložku – tu odvrtáním ani vylomením nepřekonáte. Součástí vložky je i kování, které chrání vložku samotnou.

bezpečnostní dveře; zdroj: adlo.czbezpečnostní dveře; zdroj: adlo.cz
bezpečnostní vložka; zdroj: mkares.czbezpečnostní vložka; zdroj: mkares.cz

Jak ochráníte okna?

Dříve se jako ochrana oken používaly kovové mříže. Ty jsou sice dobrou ochranou, ale ponechejme je spíše pro okna od sklepů či světlíků. Protože doma se přeci nikdo nechce cítit jako jako ve vězení? Dnes existují lepší řešení.

Jedno z nich je dokonce zcela neviditelné. Jde o bezpečnostní okenní fólie, které zabrání prohození předmětu a znesnadnění vniknutí do objektu. Ale je pravda, že pokud má zloděj dost času a jedná se o odlehlé místo, k zabránění vniku to nemusí stačit.

Dále vám mohou pomoci předokenní rolety, nůžkové mříže nebo rolovací mříže.

Kamery a alarm

Pokud máte dům, který ještě navíc stojí na samotě, měli byste do zabezpečení něco investovat. Hodit se vám může třeba kamera. Můžete zkusit falešnou kameru, která ale váš dům neochrání, pouze může potenciálního lapku vystrašit a vloupání překazit. Ovšem zloději už tento fígl znají, takže se na to nelze příliš spoléhat. Lepší je si tedy pořídit skutečnou kameru, která je napojená na bezpečnostní agenturu. Pokud dojde k zaznamenání pohybu kolem vašeho domu, odešle se zpráva s fotografiemi na váš mobil.

kamera; zdroj: kameryshop.czkamera; zdroj: kameryshop.cz

Další možností jsou tzv. nástrahové systémy – třeba detektory pohybu. Ty vyhlásí poplach, když je v místnosti zjištěn pohyb. Vnitřní alarm zloděje vystraší a vyvolá paniku. Venkovní zase upozorní okolí, že se něco děje.

Úvodní obrázek: fkopecek.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality