21/10
Téma kotle stále na tapetě

Téma kotle stále na tapetě

21. října 2016 v 18.00, Nové byty, Nové domy, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

V předchozím článku jsme probírali téma revizí kotlů, které je ideální si nechat udělat do konce letošního roku bez hrozby sankcionování. A u kotlů zůstaneme i dnes. Je to totiž téma velmi aktuální.

Právě v těchto dnech senát schválil novelu zákona o ochraně ovzduší, tedy Zákona č. 201/2012 Sb., o němž jsme se zmínili minule a jež vymezuje mimo další věci i topení v domácnostech. Se schválením novely senátem a jejím potvrzením prezidentem, vznikne možnost přímé kontroly kotlů provozovaných v domácnostech.

Novela má podporu obcí, které zápasí s kvalitou ovzduší a vítají možnost kontroly toho, kdo, kde a čím svůj domov vytápí. A novela pojímá i ožehavé pálení odpadů v domácnostech. Schválením novely by zde byla možnost kontrol spalování a dále zákonný zákaz od r. 2022 provozovat ty nejstarší modely kotlů, tedy 1. a 2. emisní třídy, kterých je v ČR na 300 tisíc. To by spolu s kotlíkovými dotacemi mělo znamenat výrazné zlepšení ovzduší a snížení desítek tisíc tun jemných prachových částic.

Téma kotle stále na tapetě (http://www.realitymag.cz)

Pokud novelu podepíše prezident, od roku 2017 bude možné zkontrolovat čím lidé doma topí. Kontroly nebudou žádným vniknutím do soukromí, ale budou probíhat dle platného zákona o kontrole.

Podmínkou kontroly je, že v případě důvodného podezření bude potenciální porušovatel zákona předem upozorněn obcí s rozšířenou působností na možné porušování zákona o ochraně ovzduší. Až v případě, že neučiní nápravu, bude moci proběhnout kontrola. Kontrolor přitom nevstoupí jinam, než ke kotelně a skladu paliva, kde bude moci odběrem popela zajistit důkazy, které by obstály ve správním řízení.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality