5/4
Kotle na dřevo: Vyberte si kotle na principu zplynění!

Kotle na dřevo: Vyberte si kotle na principu zplynění!

5. dubna 2010 v 00.00, Služby

Sponzorované odkazy

Stoupající náklady vynaložené na pořízení uhlí nutí majitele rodinných domů, chat či chalup přemýšlet o tom, jak by bylo možno ušetřit. Jako nejvýhodnější řešení zátopu na tuhá paliva se jeví zplynovací kotle na dřevo.

Z nejefektivnějšího a nejvyspělejšího hlediska pro spalování kusového dřeva nebo dřevních briket bychom měli vybírat z nabídky kotlů zplynovacích. Zplynovací kotle na dřevo dokáží přeměnit palivo na vyšší energetickou úroveň, kterou je plyn. Na základě pyrolýzy, neboli zplynění dřeva se zvyšuje ekonomika provozu kotle a tím i jeho ekologičnost. Do ovzduší se dostává velmi málo škodlivých látek a téměř žádné saze.

Jaké jsou přednosti zplyňovacích kotlů na dřevo?

K největším výhodám zplynovacích kotlů na dřevo patří úspora nákladů spojených s pořízením tuhých paliv. K dalším přednostem patří možnost spalování velkých kusů dřeva, většina kotlů na dřevo disponuje zároveň objemnými zásobníky paliva, díky kterým se prodlužuje délka hoření. K výhodám patří i regulace výkonu, který je možno řídit pomocí množství přiváděného sekundárního a primárního spalovacího vzduchu. Oba dva typy vzduchu jsou předehřívány na vysokou teplotu, která zabezpečuje účinnost výhřevu mezi 80 – 90 % dle typu kotle.

Další výhoda je spojena s pořízením zplynovacího kotle, na který je možno získat dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Také obsluha kotle je velmi jednoduchá, k uživatelskému komfortu patří i odtahový ventilátor, který umožňuje bezprašné vybírání popela. Kotle jsou zpravidla opatřeny velkým spalovacím prostorem, ve kterém se popel může shromažďovat po dobu jednoho týdne, tím tedy odpadá i každodenní vybírání popela.

Zplynovací kotle jsou opatřeny i bezpečnostními prvky, kterými jsou např. chladící smyčka sloužící proti přetopení. Dalším bezpečnostním opatřením je automatické vypnutí kotle, a to bezprostředně po dohoření paliva. Velkou výhodu vidím i ve velikosti a nízké hmotnosti zplynovacích kotlů, které můžeme bez problému umístit i v malo-prostorových objektech.

zdroj:http://www.tricer.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality