3/5
Kotle na tuhá paliva, to je uhlí i biomasa

Kotle na tuhá paliva, to je uhlí i biomasa

3. května 2010 v 00.00, Služby

Sponzorované odkazy

V dnešní době stále převládají v českých domácnostech kotle na tuhá paliva, ve kterých je možno topit nejen hnědým či černým uhlím, ale i biomasou nebo dřevem. Jedním z hlavních důvodů, proč tomu tak je, jsou neustále se zvyšující ceny za plyn a elektřinu. Kotle na tuhá paliva se hojně vyskytují především v místech, kde není zavedená plynová přípojka.**

Typy kotlů na tuhá paliva

Nejvyužívanějším a zároveň nejkvalitnějším kotlem na tuhá paliva je kotel litinový, který se vyrábí b mnoha výkonnostních variantách. Je vhodný k vytápění rodinných domků, chalup i chat. Méně využívaným kotlem na tuhá paliva je kotel z oceli, jehož pořizovací cena je ze všech kotlů nejdostupnější. Středně velké modely, které dokáží vytopit větší domek, se pohybují v rozmezí mezi 16 000 – 21 000 Kč.

K velmi oblíbeným a moderním kotlům na tuhá paliva patří kotle na biomasu, ve kterých je možno spalovat ekologické šetrné palivo. K nejčastějším typům bio paliva patří pelety, neboli lisované válečky z dřevní hmoty bez použití dalších pojiv.

K moderním typům kotlů na tuhá paliva patří kotle automatické, které se zapalují pouze před topnou sezonou. Jsou to kotle natolik inteligentní a technicky vyspělé, že si dokáží samy dodávat a dávkovat palivo. K nevýhodám těchto typů kotlů patří jejich vysoká pořizovací cena, která začíná na cca 65 000 Kč.

Jaké jsou (ne)výhody kotlů na tuhá paliva?

K nevětším nedostatkům kotlů na tuhá paliva patří jejich obsluha, která vyžaduje zvýšenou péči před, během i po topení. Nejdříve musíme obstarat a uskladnit materiál, se kterým budeme topit. Kotel se musí palivem stále doplňovat, během procesu topení se musí chodit pravidelně přikládat. Před každým dalším topením je nutné vyprázdnit popelníkovou zásuvku a kotel pročistit od popela.

Naopak k velkým přednostem kotlů na tuhá paliva patří nižší náklady na provoz, které jsou znatelné především tehdy, když vytápíme dům dřevem. K dalším plusům patří nižší pořizovací cena kotle a jeho dlouhá životnost.

zdroj: http://www.tzb-info.cz, http://www.viadrus.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality