13/1
Chaty a chalupy v roce 2010

Chaty a chalupy v roce 2010

13. ledna 2010 v 00.00, Chaty a chalupy

Sponzorované odkazy

Chalupaření a chataření patří v České republice k velmi oblíbeným činnostem, a to nejen v letních měsících. Za svými, v mnohých případech i exkluzivními, odpočinkovými sídly vyrážejí především rodiny žijící přes týden v bytových jednotkách v rušných velkoměstech.

Chataření dostalo zelenou v druhé polovině šedesátých let, jelikož toto období je průkopníkem zkráceného pracovního týdne, kdy víkend začíná v pátek odpoledne. V sedmdesátých letech se do obliby dostaly i chalupy, které se rekonstruovaly ze starých a chátrajících venkovských obydlí. Trend a vývoj chataření či chalupaření se pozastavil s příchodem sametové revoluce, jelikož utlačovaný český národ začínal pomalu ochutnávat z exotických cizích zemí. Obliba chataření a chalupaření se naštěstí v poslední době vrátila, a tak po českých zemích můžeme zaznamenat nádherná stavení, která slouží lidem pro načerpání nové energie, nabrání fyzické i psychické síly a samozřejmě odpočinku nejen od hluku města, ale i jeho smogu a chvatu.

Jak vypadají dnešní chaty a chalupy?

Pod pojmem chata či chalupa si mnozí z nás představí velmi skromné obydlí, jehož součástí je suchý záchod a místo sprchy se používá venkovní studna. Opak je však pravdou, mnohé chaty či chalupy jsou vybaveny velmi moderním nábytkem, koupelnám disponují prostorné sprchové kouty a vedle toaletní mísy mnohdy nalezneme i bidet. Člověk nesmí pociťovat újmu na komfortu, ale naopak musí zaznamenat změnu prostředí, tedy klidu, čistého vzduchu a naprosté harmonie.

Člověk, žijící ve 21. století vyžaduje především komfort a pohodlí, čemuž musí odpovídat i prostředí, ve kterém se bude nacházet. Dnešní chaty a chalupy splňují požadavky moderního bydlení, disponují vyspělým vybavením, standardem se stává i prostorný venkovní bazén. Pokud tedy přemýšlíme nad koupí nebo pronájmem chaty či chalupy, určitě vybírejme tu, která bude vyhovovat našemu životnímu stylu a prioritám. Odborníci však doporučují dát přednost stavením prostorným, prosvětleným, s příjemným uživatelským komfortem, nacházejícím se v klidné a dopravně dostupné lokalitě.

Dle životního stylu dále vybíráme prostředí, nemovitost si můžeme pořídit na horách, na okraji lesa, u řeky nebo v kempové oblasti. Výběr lokality tedy záleží na našich zvycích, pokud máme rádi lyžování a vůni lesů, bude nejlepší volbou pořídit si stavení na horách. V zimě budeme jezdit za sněhem pokrytými sjezdovkami a v létě budeme moci provozovat vysokohorskou turistiku či cyklistiku.

Co by mělo předcházet koupi chaty či chalupy?

Na našem trhu převyšuje poptávka nad nabídkou, z čehož vyplývá, že volných rekreačních sídel je čím dál tím méně a zájem o ně s přibývajícími roky stoupá. Koupě rekreačního stavení je dosti obtížná, o to hůře pokud sháníme chatu či chalupy v perfektním stavu, která by nevyžadovala příliš nákladné či rozsáhlé opravy. Při výběru buďme tedy ostražití. Pokud oslovíme o pomoc realitní kancelář, nic neuspěchejme a dříve než zaplatíme, vše si důkladně ověřme.

zdroj: http://www.mesec.cz/…o-pronajmout
foto: Hemera, iStockphoto / Thinkstock

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality