23/1
Až se jaro zeptá…

Až se jaro zeptá…

23. ledna 2018 v 00.00, Zahrada

Sponzorované odkazy

Zima je plném proudu, ale i ta brzy pomine a za dveřmi bude jaro. A jarní práce a údržba zahrady propukne. Než to ale bude, myslete i na její obyvatele. Jen díky vašemu přispění vám v zahradě pomohou s opylováním rostlinek, potažmo úrodou.

Anebo vám prostě jen budou dělat radost svojí rozmanitostí a vaše okolí okrášlí svojí přítomností. Aby tomu tak skutečně bylo a tito nezbytní hmyzí obyvatelé rádi pobývali na vaší zahradě, připravte jim překvapení. Pořiďte jim stylové hmyzí, motýlí domeček či příbytek pro broučky. Ty samy o sobě ozdobí vaši zahradu, budu příjemným a originálním kouskem v zeleni.

Hmyzí domeček

Bude prima skrýš ve formě budky, malé boudy, či dřevěného domečku, který rádi hmyzí obyvatelé osídlí (včelka samotářka, slunéčko sedmitečné, nebo třeba zlatoočko) budou rejdit na vaší zahradě a mezi jejími rostlinkami. Všichni tři jsou užiteční nejen k opylování květů rostlin na zahradě, ale jsou rovněž dobří likvidátoři škůdců. To samo o sobě prospěje vaší úrodě a zeleni.

Domeček by měl vždy být dřevěný a připevněn někde na kmeni stromu či volně v prostoru. Zajistíte sobě i blízkým a přátelům zajímavý náhled do mikrosvěta hmyzu. Hmyzí domeček je ideálním kouskem především do přírodních zahrad, ale nejen do nich.

Domeček pro motýly

Domeček pro motýly je zcela bezúdržbový kousek, který může dělat parťáka na zahradě hmyzímu domku. Ten již nemusí být jen dřevěný, i když právě ten je ideální. Má formu malého prostoru, který lze upevnit na kmen stromu anebo zapíchnout na kůlu do záhonu. Může být i součástí většího hmyzího domku pro další obyvatele. Ideálním místem je jižní strana někde poblíž záhonu s květinami, v přírodní zahradě u stanoviště trávy a květin. Díky pořízení domečku pro motýlky ozdobíte svoji zahradu a zároveň těmto půvabným tvorům zajistíte bezpečí a přispějete k jejich ochraně. Půvabný motýli svět uchvátí nejen vás, ale i přátele a rodinu.

Domek pro brouky

Je obdobou motýlího příbytku, kterým posunete opět svůj duch zahrady do vyšších sfér ochrany přírody, přičemž zajistíte broukům jako samozřejmé součásti zeleně okolo sebe ochranu a možnost aktivity na vašich rostlinkách a ničení jejich škůdců. Drobní broučci dokáží sporcovat mnoho tisíc mšic a dalšího škodlivého hmyzu. Dřevěný domek je pro brouky ideální, ale nemusí být materiálem jen dřevo.

Domečky lze vyrobit svépomocí, anebo je pořídit hotové. Nabídka v hobby marketech a na online obchodech je dnes pestrá, a vybere si určitě každý.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality