23/1
Až se jaro zeptá…

Až se jaro zeptá…

23. ledna 2018 v 00.00, Zahrada

Sponzorované odkazy

Zima je plném proudu, ale i ta brzy pomine a za dveřmi bude jaro. A jarní práce a údržba zahrady propukne. Než to ale bude, myslete i na její obyvatele. Jen díky vašemu přispění vám v zahradě pomohou s opylováním rostlinek, potažmo úrodou.

Anebo vám prostě jen budou dělat radost svojí rozmanitostí a vaše okolí okrášlí svojí přítomností. Aby tomu tak skutečně bylo a tito nezbytní hmyzí obyvatelé rádi pobývali na vaší zahradě, připravte jim překvapení. Pořiďte jim stylové hmyzí, motýlí domeček či příbytek pro broučky. Ty samy o sobě ozdobí vaši zahradu, budu příjemným a originálním kouskem v zeleni.

Až se jaro zeptá… (http://www.realitymag.cz)

Hmyzí domeček

Bude prima skrýš ve formě budky, malé boudy, či dřevěného domečku, který rádi hmyzí obyvatelé osídlí (včelka samotářka, slunéčko sedmitečné, nebo třeba zlatoočko) budou rejdit na vaší zahradě a mezi jejími rostlinkami. Všichni tři jsou užiteční nejen k opylování květů rostlin na zahradě, ale jsou rovněž dobří likvidátoři škůdců. To samo o sobě prospěje vaší úrodě a zeleni.

Až se jaro zeptá… (http://www.realitymag.cz)

Domeček by měl vždy být dřevěný a připevněn někde na kmeni stromu či volně v prostoru. Zajistíte sobě i blízkým a přátelům zajímavý náhled do mikrosvěta hmyzu. Hmyzí domeček je ideálním kouskem především do přírodních zahrad, ale nejen do nich.

Až se jaro zeptá… (http://www.realitymag.cz)

Domeček pro motýly

Domeček pro motýly je zcela bezúdržbový kousek, který může dělat parťáka na zahradě hmyzímu domku. Ten již nemusí být jen dřevěný, i když právě ten je ideální. Má formu malého prostoru, který lze upevnit na kmen stromu anebo zapíchnout na kůlu do záhonu. Může být i součástí většího hmyzího domku pro další obyvatele. Ideálním místem je jižní strana někde poblíž záhonu s květinami, v přírodní zahradě u stanoviště trávy a květin. Díky pořízení domečku pro motýlky ozdobíte svoji zahradu a zároveň těmto půvabným tvorům zajistíte bezpečí a přispějete k jejich ochraně. Půvabný motýli svět uchvátí nejen vás, ale i přátele a rodinu.

Až se jaro zeptá… (http://www.realitymag.cz)

Domek pro brouky

Je obdobou motýlího příbytku, kterým posunete opět svůj duch zahrady do vyšších sfér ochrany přírody, přičemž zajistíte broukům jako samozřejmé součásti zeleně okolo sebe ochranu a možnost aktivity na vašich rostlinkách a ničení jejich škůdců. Drobní broučci dokáží sporcovat mnoho tisíc mšic a dalšího škodlivého hmyzu. Dřevěný domek je pro brouky ideální, ale nemusí být materiálem jen dřevo.

Až se jaro zeptá… (http://www.realitymag.cz)

Domečky lze vyrobit svépomocí, anebo je pořídit hotové. Nabídka v hobby marketech a na online obchodech je dnes pestrá, a vybere si určitě každý.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality